13 değişik arakçılık olayına müdahil bed, 220 saat güvenlik kayıtlarının incelenmesiyle yakalandı

Antalya’da 13 ayrımlı arakçılık olayına karıştığı tespit edilen 1 kaba, 220 saatlik asayiş alıcı kaydı incelenmesi sonucu güllabi ekipleri aracılığıyla yakalandı.

Antalya Cumhuriyet Altını Başsavcılığının koordinesinde, Kepez ilçesi Kızıllı Mahallesi ve civarında sonuç dönemlerde yaşanan enerji ve nakil hatları, rabıta, bahçe ve tarlalardan gerçekleştirilen arakçılık olaylarının aydınlatılması amacıyla, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Idarehane Müdürlüğü JASAT timleri ve Cebel Model Açıkgöz Devriye Komutanlığı ekipleri faaliyet başlattı.

Yaklaşık 2 aydır sürdürülen düzenlenen iş ile bölgeden gerçekleştirme edilen 220 saatlik düzenlilik almaç kayıtlarının incelenmesi sonucu şüphelilerin yıldızlı etiket bilgileri belirleme edildi.

Şüphelilerden M.Y. Antalya iklim merkezinde yakalanırken, evvel sorgusunda arkadaşı Ö.E. ile gelişigüzel son iki ay içerisinde bölgede 13 farklı hırsızlık olayına karıştıklarını ve çaldıkları malzemeleri Kepez ilçe merkezinde hurdacılara sattıklarını beyan etti. Şüphelilerin sattıkları malzemeler Hurdacılar sitesinde ele geçirilerek kıygın vatandaşlara teslimi sağlandı.

Olayın farklı şüphelisi olan Ö.E. için yakalama kararı çıkartılırken, M. Y. gözaltına alındı. – ANTALYA

Share: