1985 mümasil aracıyla depremzede çocuklara oyuncak götürdü

1985 kabil aracıyla depremzede çocuklara oyuncak götürdü

ORDU – Ordu’nun Ünye ilçesinde hareketli Rıdvan İkinci, gördüğü rüyanın etkisinde kalarak arkadaşlarıyla gelişigüzel hazırladığı bire bir açacak dolusu oyuncağı, 1985 nazir çokça sevdiği otomobiliyle 500 kilometre yol intaç ederek, depremzede çocuklara ulaştırdı.

Ünye’de esnaflık fail 2 yavru babası Rıdvan İkinci, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremin evvel günlerinde arkadaşlarıyla beraber destek için harekete geçti. Gittiği Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde arkadaşlarıyla gerekseme malzemelerini dağıttıktan sonra evine mevrut İkinci, sabahına gördüğü rüyanın etkisinde kaldı. Rüyasında çocuklara bergüzar dağıttığını ve çevresinde dolaştığını gören İkinci, 1985 bir aracıyla yeniden ilçeye akıntı etti. 500 kilometrelik yolu mezuniyet ederek oyuncak, besin ve ana ihtiyaç malzemelerini ulaştırdı. Çokça sevdiği bozuk benzeri aracıyla bölgedeki çocuklara vasıl İkinci, Elbistan’ın bütün mahallelerini gezerek çocuklara oyuncaklarını dağıttı.

“Gördüğüm rüya beni çok etkiledi”

Gördüğü düş karşısında etkilendiğini ve harekete geçtiğini belirten Rıdvan İkinci, “Depremin yaşandığı önce günlerde esnaf arkadaşlarımızla bu arada Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine yardım götürdük. Bu olayın arkası sıra tıpkısı arkadaşım oğluma ve kızıma armağan gönderdi. Kızımın bu hediyeyle uyuduğunu gördüğümde etkilenmeye başladım. Geceleyin olup sabah kalktığımda bire bir imge gördüm ve rüyamda çocuklara ihsan dağıtıyordum. Sabah ezanının okunmasıyla bu arada namazı kıldım ve hisse senedi yerime gittim. İş yerimde aldığım kararla 1985 misal sevdiğim aracımın esnaf arkadaşlarımın de desteğiyle içini oyuncak ve ihtiyaç malzemeleriyle doldurarak Ünye’den Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine beş yüz kilometrelik yolu gittim. Elbistan’a vardığımda hediyelerimiz çocuklarımıza dağıttım ve buda beni çokça etkiledi” dedi.

“Torunlar bahtiyar olunca duygulandım”

İkinci, “Benimde bir kızım ve bir oğlum var. Orada çocukların mutlu olmasına şahit oldukça kul duygulandım. Onların mutluluğunu ve annelerimizin dualarını aldıkça bende daha mutlu oldum. İnsanlarımız yardımlarını yapıyor fakat bu bir haftalık veya on günce benzeri süreç değil. İmkanım olduğu sürece baştan anbean desteğimi vermeye devam edeceğim. Allah’ım devletimize bozulma vermesin. Bu süreç teferruatlı tıpkı proses ve devlet budun umum ele olma vaktidir” diyerek konuştu.

Share: