21 yaşında kanserden hayatını kaybeden Neslican Emsal, vefatının 3. yıldönümünde unutulmadı

Vefatıyla bütün Türkiye’yi göz yaşlarına boğan Neslican Balya amacıyla ihtifal mesajları yayınlanmaya bitmeme ediyor. Emsal, üç sefer kansere yakalanmasına ve bacağını kaybetmesinerağmen kaybetmediği umuduyla iri bire bir sembol haline geldi.

TÜRKİYE ONU IÇTIMAI ILETIŞIM ARAÇLARI İLE TANIDI

2017 yılında yakalandığı hastalığı ile gelişmeleri içtimai iletişim araçlari üzerinden paylaşan Neslican Denk’ın kısa müddet içerisinde binlerce takipçisi oldu. Gülen yüzü, düş dolu sözleri ve insanlara esin veren mücadelesi ile gelişmemiş süre içerisinde mukavemetli çokça insanın sevgisini ve takdirini kazandı. Darülfünun sınavına 2 hafta hastalığa yakalanması onu durdurmadı ve İstanbul’de özel bire bir üniversitede Ruhsal Bölümü’nde eğitim bilimi görmeye başladı.

‘BENİM İÇİN SOL BACAĞINIZI DA SEVİN’

Yumuşak doku kanseri olarak bile tanıdık Malign Mezenkimal Tümör yüzünden 2017 yılında sol bacağı kesilen Neslican Denk, ”Ben Bir Bacaktan İbaret Değilim” sloganıyla yaptığı TEDx konuşmasında milyonlarca kanser hastasının üstelik umudu oldu. Bedel yaptığı konuşmada ”Hayatınızı sevin. Kendinizi sevin. Bedeninizi sevin. Ruhunuz apayrı bir bedende bulunmayacak. Saçlarınızı, boyunuzu, kilonuzu sevin. Benim amacıyla sol bacağınızı da sevin.” diye kalp mahmul anlar yaşatırken, mücadelesi ile bile takdir topladı.

UMUDUN NAMERT NESLİCAN

Toplumsal medya hesaplarından üstelik sık sık takipçileriyle mülaki Emsal, ”Belki kaybedeceğim, ama savaşırken kaybedeceğim” diye akıbet güne büyüklüğünde emanet dört elle tutundu. Kaybettiği dayanıklı mücadelenin peşi sıra zorlu haddinden fazla toplumsal iletişim araçlari kullanıcısı ”Demir Kadın” adına üstelik seslendikleri Neslican için paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor.

NESLİCAN BEDEL KİMDİR?

Neslican Denktaş, 14 Mart 1998 tarihinde Bursa’birlikte dünyaya geldi. Liseye kadar olan eğitimini Rize’birlikte tamamladı. Tüvana yaşında amansız hastalık aktivisti olarak tanınan Neslican Bedel üç öğün kanseri yendi. Toplumsal iletişim araçlari paylaşımlarıyla hayata sımsıkı tutunan ve amansız hastalık karşısında pes etmeyeceğini söyleyen Neslican Yatak it canlı çokça kanser hastasına ve tüvana kadına sabah yeli oldu. 20 Eylül 2019 tarihinde malign mezenkimal tümörüne tutkun olarak oluşan semptomlar sonucunda çoklu örgen yetmezliği dolayısıyla ölüm etti. Cenazesi Rize’de defnedildi.Share: