29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı törenlerle kutlandı

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ile Belediye Reisi Çarpışma Kalaycı’nın törene katılanların bayramını kutlaması

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’un konuşması

Öğrencilerin keman ile başarım sergilemesi

Halk oyunları gösterileri

Geçit töreni

Karaman’da ise törenler, Vali Tuncay Akkoyun’un makamında tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Aktekke 15 Temmuz Demokratlık Meydanı’nda devam eden programda, Vali Akkoyun ile Belediye Başkanı Kavga Kalaycı törene katılanların bayramını kutladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra konuşan Akkoyun, bugün, binlerce almanak çap geleneği ve koca Türk tarihinin Küçük Asya topraklarında filizlenen akıbet fidanı Cumhuriyetin 99’uncu yaşına kavuşmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Tarihiden alınan ağırbaşlı ve ilhamla ilişki, beraberlik içre, asgari müşterek olan Cumhuriyete ehil çıkmaya bitmeme ettiklerini vurgulayan Akkoyun, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin demokratlık ve kalkınma yolculuğu selis bir şekilde sürüyor. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan güvenliğe kadar geniş bire bir yelpazede devletimiz hedeflerine doğru ilerliyor. Hassaten Türk savunma sanayi dosta cesaret, düşmana saygı salan iri bire bir evolüsyon gösteriyor. Cumhuriyetimiz ayrımsız asrı geride bırakırken, evvel olduğu kabilinden zaman üstelik sürekli hakkın ve adaletin nişanesi olan ülkemizi, medeniyetimizin tecrübeleri ve esaslı birikimimiz konusunda yükselteceğiz.” ifadesini kullandı.

Program, umum oyunları gösterisi, kitabet ve koşuk yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ve boğaz töreniyle tamamlandı.

Share: