29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Kayseri’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla merasim düzenlendi.

Kayseri Valiliğinde düzenlenen akseptans töreninin peşi sıra Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki programda, kaçınmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Vali Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, törene katılanların ve halkın bayramını kutladı

Çiçek, burada yaptığı konuşmada, tarihi şan ve şerefle kırcı milletin dünyaya öz geleceğini tespit iradesinden asla ivaz vermeyeceğini haykırdığı Kurtuluş Savaşı’nın arkası sıra kurulan Cumhuriyetin, bu coğrafyada milletin var mekanizma mücadelesinin yeryüzü manidar eseri ve bağımsızlığına eş gezinti kararlılığının yeryüzü hareketli ifadesi olduğunu belirtti.

Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı okundu.

Cumhuriyet tırmanışında Erciyes Dağı zirvesine açılan Türk bayrağının tırmanış ekibi vasıtasıyla Ilbay Çiçek’e ikram edildiği programda öğrenciler şiir okundu, halk oyunu, temsil ve karate gösterisi yapıldı, Cumhuriyet Kupası Ayak Topu Turnuvası’nda dereceye giren takımlar ile muhtelif müsabakalarda kudretli olan milli sporculara hediye verildi.

Öte yandan Vali Çiçek, Büyükşehir Belediye Reisi Büyükkılıç ve Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ulu Altıntaş, sabahleyin Yeşilhisar ilçesinin turistik Soğanlı Mahallesi’nde, Türk bayrağı asılı yunak gelgel balonuna bindi.

Share: