30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yılında martir aileleri ve gaziler onuruna özel aktiflik

Türk Kızılay Osmaniye Şubesi marifetiyle 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılında martir aileleri ve gaziler onuruna özel etkinlik düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı kutlamaları öncesinde Türk Kızılay Osmaniye Şubesi marifetiyle martir aileleri ve gaziler onuruna hususi aktiflik düzenlendi. Korkut Ata Atlama Beygiri Çiftliğinde planlı gerçekleştirilen izlence Kur’an-ı Koçak tilavetiyle başlarken atlı okçuluk gösterileriyle devam etti. Eşi Şenay Yılmaz ile alay malay etkinliğe katılan Vali Erdinç Yılmayan üstelik martir ve gazi çocuklarına hediyeler arz etti.

Günün anlam ve önemine binaen konuşan Vali Erdinç Yılmaz, “30 Ağustos Galibiyet Bayramı kutlamaları öncesinde, oylumlu zaferi sizlerle beraber ecnebi gitmek amacıyla bir aradayız. Üzerinde yaşadığımız yurt toprakları şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır ve bu muazzez yurt bize şehitlerimizin emanetidir. Bu emaneti gözümüz gibi koruyacağız, cemaat çıkacağız. Siz şehitlerimizin bulunmaz yakınları, evlatları tığ seçkin ant sizlerle beraber olacağız, yanınızda olacağız ve sizlerle aynı arada olmaktan birlikte değme ahit çalım duyacağız” dedi. – OSMANİYE

Share: