30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yılında Osmaniye’de askı alayı düzenlendi

Osmaniye’de 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle askı alayı düzenlendi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla yürüyüşe katılan vatandaşlar tutum böylecene muattal fişek gösterisini beğeniyle izledi.

30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Osmaniye Belediyesi’nin organizasyonuyla askı alayı yürüyüşü gerçekleştirildi. Atatürk Caddesi Mehmet Eminler Konağı’ndan başlayan tutum 2023 Münhal Gelgel Müzesine büyüklüğünde devam etti. Belediye Mehter Takımı’nın birlikte haremlik ettiği yürüyüşte mehteran takımı vasıtasıyla seslendirilen marşlara ellerinde Türk bayrağı ve meşale olan yüzlerce yurttaş eşlik etti. Yol böylece şehremaneti binası uğrunda gerçekleştirilen zifos fişek gösterisi protokol mensupları ve vatandaşlar tarafından beğeniyle izlendi. Vatandaşların yoğun bent gösterdiği aktiflik halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Havai fişek gösterisinin arkası sıra vatandaşlara seslenen Ilbay Erdinç Yılmayan, “Türk tarihinin en büyük namevcut olma, var olma mücadelesini kazandığı ve dünyaya ‘dur’ dediği bu heybetli mücadelede Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşlarını kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizi şükranla anıyorum” dedi. – OSMANİYE

Share: