9. Akşehir XC Open Türkiye Makam Paraşütü Küşayiş Şampiyonası ve Yetişek Yarışması başladı

Konya’nın Akşehir ilçesinde düzenlenen 9. Akşehir XC Open Türkiye Rahatlık Paraşütü Küşayiş Şampiyonası ve Terbiye Yarışması, sporcuların önceki uçuşlarıyla başladı.

Akşehir Ekrem Çavdar Gönül Rahatlığı Paraşüt Kalkış Pistindeki yarışmaya; İstanbul, Antalya, İzmir, Kargaşa, Ankara, Sakarya, Muğla, Çankırı, Kocaeli, Eskişehir illerinden hep 45 müsabık katılıyor. 2013 yılından beri Akşehir’üstelik anadan görme arkaç getirilen organizasyonla ilgilendiren açıklamalarda kâin Çekicilik Sporları Federasyonu Konya İl Temsilcisi ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Hüdaverdi Bozdağ, “Bu sene 9’uncusu düzenlediğimiz 2022 Akşehir XC Open Yarışması’na Türkiye’nin birçok ilinden 45 sporcumuzun katıldığı bu terbiye ve mesafe yarışmasında pilotlara yüksek başarılar diliyorum. İnşallah kazasız belasız ayrımsız şekilde bu yarışmayı güllabi oluruz” dedi.

Salih Akkaya: “Bu sene yamaç paraşütü pist alanımızı elan fonksiyonel olarak geliştirdik”

Akşehir Belediye Reisi Salih Akkaya rahatlık paraşütü yarışmasına katılan pilotlara ve maharet heyete başarılar dileyerek, “Konya Valiliği, Akşehir Kaymakamlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi, Akşehir Belediyemiz, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Akşehir Sportif Havacılık Kulübü vasıtasıyla düzenlenen, 9. Akşehir XC Open 2022 Türkiye Makam Paraşüt Aleniyet ve Eğitim Bilimi Yarışmasını akdetmek için Akşehir Ekrem Çavdar Yamaç Paraşüt Kalkış Pistinde bulunuyoruz. Bu yarışmalar arsıulusal mahiyetinde herhangi bir yıl Akşehir’imizde düzenleniyor. Bu sene İstanbul, Antalya, İzmir, Cıvıl Cıvıl, Ankara, Sakarya, Muğla, Çankırı, Kocaeli ve Eskişehir başlamak için 10 ilden katılımcılarımız var. Boğaziçi, Nasip Teknik, İstanbul, Dokuz Eylül ve Sakarya Üniversitesi ile havacılık topluluklarımız birlikte yarışmalarımıza paydaşlık ettiler. Seçme sene genelde 100 ve 150 civarında sporcumuz oluyordu. Bu sene biraz elan sezon sonuna balya gelince katılımlarımız az buçuk beş altı oldu. Bu yıl yamaç paraşütü pist alanımızı daha fonksiyonel olarak geliştirdik. Bay ve eş tuvaleti, soyunma ve giyinme odaları, gözetleme kulesi ve mescit alanı gibi çatı yaptık. Pist alanımız seçkin sabık zaman gelişiyor. Bu vesileyle bütün karşı paraşütü severlerimizi ve dinlenme kampı severlerimizi şehrimize bekliyoruz” diye konuştu.

AK Parti Konya Saylav Orhan Yiğitlik üstelik yarışmacılara başarılar diledi. Konuşmaların ardından yaptıkları uçuşlarla gökyüzünde rengarenk bir kaynak oluşturan paraşütçüler, 28 Ağustos Alışveriş günü birlikte yapılacak uçuşlar sonrası yarışmayı tamamlayacak. – KONYAShare: