Acun şampiyonu Tanrıkulu kardeşlerin keskin günü

Tekvandoda Avrupa ve acun şampiyonlukları bulunan milli sporcular Bahri ve Azize Tanrıkulu kardeşlerin babası Abdülgaffar Tanrıkulu (75), rahatsızlığından ötürü tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

Tekvando kariyerlerinde Avrupa ve dünya şampiyonlukları kâin milli sporcular Bahri, Azize, Davet ve Bronz kardeşlerin Antalya’da hararetli babası Abdülgaffar Tanrıkulu, rahatsızlığından çevre bir süredir tedavi gördüğü hastanede geçtiğimiz Cumartesi günü hayata gözlerini yumdu.

Baba Tanrıkulu için Kepez ilçesi Masadağı’ndaki Hacı Şanlı Uyaroğlu Cami’nde ikindi namazına müteakip cenaze merasimi yapıldı.

Cenazede Tanrıkulu kardeşleri, yakınları, Antalya Cahillik ve Spor İl Müdürü Çetince Gürhan, Türkiye’nin bir nice şehrinden tekvando antrenörleri, tekvando sporcuları ve dostları yalnız bırakmadı. Cenazeye katılanlar, az çok üzgün oldukları görülen Tanrıkulu kardeşlere başsağlığı diledi.

Kılınan cenaze namazı sonrası Tanrıkulu kardeşler, babalarının tabutunu omuzlayarak sonuç görevlerini adına getirdi. Abdülgaffar Tanrıkulu’nun cenazesi Nişan ilçesi Çankaya Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi. – ANTALYA

Share: