Adana haber | Adana Demirspor, Kasımpaşa galibiyetine odaklandı

Spor Dip Süper Klasman ekiplerinden Adana Demirspor’un Ustalık Direktörü Vincenzo Montella, “Genel namına takımın isteği, arzusu ve oynama tarzından memnunum. Hoppadak yengi alamadığımız üzere üzgünüm. Hedeflerimiz gelişigüzel antlaşma maçları yolmak. VAR değerlendirmelerinde yoran ayrımsız cümle üzere duruyor cins amma takkadak bu klasman amacıyla değil bütün liglerde hakeza mesail yaşanıyor” dedi.

Ligin 8. haftasında deplasmanda Gaziantep FK ile 1-1 berabere artan Adana Demirspor, cumartesi günü saat 17.00’üstelik deplasmanda oynayacağı Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Adana Demirspor Tesisleri’nde Ustalık Direktör Vincenzo Montella yönetiminde hazırlıklarını sürdüren semavi-lacivertli grup, antrenmanlara ısınmayla başladı. Koşuyla devam eden idman, amerikan bar organizasyonları ve yetersiz alan oyunuyla tamamlandı.

“Galibiyet alamadığımız için üzgünüm”

Antrenman öncesi gazetecilere konuşan Adana Demirspor’un Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Gaziantep maçındaki performanslarından memnun olduklarını söyleyerek, “Geçen hafta kazanamadığımız amacıyla üzgünüz. Serencam 10 dakikayı henüz ferah değerlendirebilirdik. Ona rağmen çokça net 2 pozisyonumuz var kalenin önünde. Umumi namına takımın isteği, arzusu ve oynama tarzından memnunum. Sadece yengi alamadığımız için üzgünüm” dedi.

“Hedefimiz maçları bürümek”

Kasımpaşa maçına odaklandıklarını anlatan Montella, 18 Ilk Teşrin Salı haset oynayacakları Ekincilik Türkiye Kupası maçına birlikte hazırlandıklarını söyledi. Montella, “Hedeflerimiz seçme ant maçları kısaltmak. Kupada bile formayı hak fail ancak oynatamadığımız futbolcularımızı oynatacağız. Hedefimiz bu” ifadelerini kullandı.

“Hep liglerde mesail yaşanıyor”

VAR sistemi karşı konuşan İtalyan teknik adam, bazen hataların olduğunu belirterek, “Bu hafta Gökhan İnler’in dönmesi için icraat sürüyor. Şimdilerde değişmeyen vereceğiz. VAR değerlendirmelerinde yoran tıpkısı bütün kabilinden duruyor tür ama sadece bu küme amacıyla değil bütün liglerde böyle sorunlar yaşanıyor. Zira zaman zaman pozisyonlar çok net olmasına rağmen farklı değerlendirilebiliyor. O yüzden kimi zaman sizin veya rakibin aleyhine kararlar çıkabiliyor” diyerek konuştu.

“Eğin sıralarda ara vermek istiyoruz”

Takımın orta kayran oyuncularından Emre Ihtiyar, “Sabık Gaziantep deplasmanında yutmak isterdik amma berabere kaldık. Önümüzdeki Kasımpaşa maçına bile hazırlanıyoruz. Formda benzeri takımlar. Ancak onları bile yenerek peş sıralarda eğleşmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Takımın savunma oyuncularından Samet Akaydın ise gani ayrımsız başarım yakaladıklarını ve hep maçlara soldurmak amacıyla çıktıklarını söyledi. – ADANA

Share: