Adana haberi… Adana Demirspor, Kasımpaşa maçı hazırlıklarına bitmeme etti

Spor Küfe Süper Lig’in 10. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşacak Adana ekibi maç hazırlıklarını sürdürüyor.

Adana Demirspor Maharet Direktörü Vincenzo Montella, gökçe-lacivertlilerin antrenmanından evvel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Montella, geçen hafta 1-1 berabere kaldıkları Gaziantep FK maçında genel kendisine takımın isteğinden ve oynama tarzından memnun olduklarını belirterek, hemen yengi alamadıkları amacıyla ümitsiz olduğunu söyledi.

Gelecek haftaki Kasımpaşa maçının koca olduğunu belirterek, “O yüzden konsantreyiz, hazırlanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası

Ziraat Türkiye Kupası’nda 3. eleme turunda Adıyaman FK ile 18 Ekim’dahi oynayacakları maçın hatırlatılması üstüne Montella, hedeflerinin rastgele ahit maçları yolmak olduğunu belirtti.

Montella, “Kupada da aynı şekilde. Kupada hak fail ama oynamayan futbolcularımızı oynatmak, onlara an vermek hedefimiz.” diye konuştu.

VAR hakkında görüşleri sorulan Montella, “VAR’birlikte arada bir pozisyonlar çok kemiksiz olmasına karşın değişik değerlendirilebiliyor. O yüzden ara sıra sizin aleyhinize bazı bazı birlikte rakibin aleyhine kararlar çıkabiliyor. Bu nedenle arada sırada mutlu etse birlikte arada bir çok gerebiliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Samet Akaydın: “Kasımpaşa maçıyla benzeri depar görmek istiyoruz”

müdafi Samet Akaydın, sonuç iki haftada sahada oynadıkları oyun ile skorun birbirini tutmadığını anlatım etti.

Her iki maçta de topluluk adına gayet ongun oynadıklarını düşündüğünü anlatan Akaydın, şöyle dedi:

“Gâh şansızlıklar oldu, gol bölgesinde kâh sıkıntılar oldu, atamadık. Beraberlikler çıktı bizi sevindirmiyor. Zirveye alıştık diyebilirim, zirveye avutmak istiyoruz. Haddinden Fazla çalışıyoruz. Takım namına çok istiyoruz. Bu haftaki Kasımpaşa maçıyla aynı sorti hissetmek istiyoruz. O maçı kazandıktan bilahare inşallah zirveden kopmayacağız diye düşünüyorum.”

Akaydın, disiplinli tıpkısı topluluk olduklarını, dolgunca de çalıştıklarını, değme ahit yengi için deplasmana gittiklerini belirtti.

Share: