Adana ve çevre illerde şarkıcı Gülşen’in mortocu hatiplilerle ilişkin sözlerine aksülamel

Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’birlikte, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri hanende Gülşen hakkında, imam dil cambazı mensuplarına yönelik sözleri nedeniyle cürüm duyurusunda bulundu.

Adana ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Veyis Delimsirek, birlikte topluluk üyeleriyle Hak Sarayı önünde, Gülşen’in tıpkı konserde mortocu hatip liselilere müteveccih sözlerine ait açıklama yaptı.

Şarkıcı Gülşen’i kınadıklarını rapor fail Delice, “Gülşen isimli kendisini artist zanneden şahsın mortocu dil cambazı camiasına harcama ettiği sözü kendisine aynen reddetme ediyoruz. Zaman burada, önder dil cambazı camiasına hakaret fail bu koca için adliyeye gelerek cürüm duyurusunda bulunduk.” diye niteleyerek konuştu.

Mersin ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Osman Yıldızbakan, yazılı açıklamasında, mortocu dil cambazı okullarının mezunları ve mensupları olarak öğrencilere müteveccih her cins ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve bati gördüklerini belirtti.

İmam dil cambazı okullarının siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını bildiren Yıldızbakan, “Gülşen isimli bir şahsın dinleti sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih kötü itham ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre amaç ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına bire bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine kelimesi kelimesine iadeli ediyoruz. İmam dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından etraf kendisini fıldır kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldızbakan, bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceklerini, hanende Gülşen’den hususiyet önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Hatay ve Osmaniye

Hatay ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Çolak, Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği matbuat toplantısında, önder dil cambazı okullarının temas tür politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını anlatarak, toplantının ardından şarkıcı Gülşen karşı suç duyurusunda bulunacaklarını rapor etti.

???????Osmaniye ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ömer Bahçeci üstelik adliye binası uğrunda yaptığı basın açıklamasında, sözleri dolayısıyla kınadığı Gülşen karşı cürüm duyurusunda bulunduklarını kaydetti.Share: