Adana ve mekân illerdeki okullarda neva eğitimi başladı

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’dahi, anaokulu ve beş birinci sınıflarda harmoni eğitimi başladı.

Milli Terbiye Bakanlığınca düzenlenen ahenk eğitimi programı kapsamında Adana’bile çocuklar, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı dallar, sınıflarına alındıktan sonradan arkadaşlarıyla tanıştı.

Mersin

Mersin’da üstelik öğrenciler, eğitim bilimi programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk defa arkadaşlarıyla mülaki öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yoksulluk Âdem, Mezitli ilçesindeki Faris Itri İlkokulu’nu ziyaret ederek, öğretmenlere ve öğrencilere ahenk eğitiminde başarılar diledi.

Herif, bakir terbiye ve talim yılının balkı olması temennisinde bulunarak, “Zaman ahenk sürecindeki öğrencilerimiz yetişek ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında hazır. Bugün ekol öncesinde 26 bin 713 öğrenci, ilkokullarda bile 34 bin 836 öğrenci eğitime başladı. Allah devletimize ve milletimize bozulma vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’dahi bile anaokulu ve bir numara sınıfta terbiye görecek öğrenciler uzlaşma programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler eliyle bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Yetişek Müdürü Vazıh Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin uyum eğitimine başladığını belirterek, “Bugün velilerimizin ve öğrencilerin ateşin olduklarını kaldırmak beni birlikte mutlu etti. Öğrencilerimize ücretsiz ibret kitaplarının yanı sıra bu yıl 800 bin koruyucu hamur tezkere üstelik dağıtılacak. Bakanlığımız aracılığıyla okullarımıza kovanlık ve diğer ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddesel bindi gönderildi.” diyerek konuştu.Share: