Adana’da 30 Ağustos Galibiyet Bayramı kutlandı

Adana’da 30 Ağustos Galebe Bayramı planlı törenle kutlandı.

30 Ağustos Galibiyet Bayramının 100. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Haset, Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Adana Valisi Süleyman Elban, 6’ncı Mekanize Yaya Fırka ve Garnizon Komutanı Yardımcısı Sancak Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Reisi Zeydan Karalar, Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu. Arkası Sıra şehitler için tıpkısı zaman tevakki etmek duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonradan Maksat Mumcu Meydanı’na geçildi. Garnizon komutanlığında vazifeli Üsteğmen Aykut Aslan, günün anlam ve önemini belirten istişare yaptı. Konuşmanın arkası sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve milli dayanma anısına türlü şiirler okundu.

Törene, Adana Valisi Süleyman Elban, 6. Kolordu Komutanlığı Başkan Yardımcısı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, milletvekilleri, şehir protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri marifetiyle ödül ve plaket verildi. Askeri geçit töreninin arkası sıra tören serencam buldu. – ADANA

Share: