AFAD dahi İstanbulluları uyardı: Başat, sebep, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olun

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün İstanbul karışma Marmara Bölgesi’nde, Günindi Karadeniz (Sinop dış) ile İzmir, Manisa, Yardımcı, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerli girmek amacıyla sağanak ve asuman gürültülü bora yağış beklendiği duyurulmuştu.

AFAD SMS’LE UYARDI

Bu uyarının arkası sıra AFAD’dan bile hele İstanbullulara benzeri ikaz mesajı gönderdi. Cep telefonlarına gönderilen SMS’te, “İstanbul’da gün boyu çokça akva yağmur bekleniyor. Dominant, yıldırım, komple, hortum üzere olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olun.” ifadeleri kayran aldı.

AKOM: 3 EYLÜL’E KADAR DİKKATLİ OLUNMALI

Afet ve Koordinasyon Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada ise kentin bugün bakımından yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Eylül Cumartesi gününe kadar etken olması beklenen boğanak yağışa alın tedbirli olunması gerektiği rapor edildi.

Akom’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’birlikte geçtiğimiz hafta kendisini gösteren düz saha akva yağmur ve bikarar çekicilik etkisini gene gösterecek.Cumartesi öğle saatlerine kadar devlet genelinde enerjik olması muhtemel serin ve yağışlı albeni zımnında vatandaşların muhtemel olumsuzluklara alın tedarikli ve tedbirli olması ehemmiyet taşıyor. İBB ekipleri birlikte parçalanmamış hazırlıklarını tamamlayarak, teyakkuz halinde bekleyişini sürdürüyor.” denildi.Share: