AK Fırka İzmir’den 40 kademe sıcakta Tire turu

DOĞRU Öğür İzmir İl Başkanı Kerem Mualla Daim, ‘karınca modeli’ yer çalışması çerçevesinde; milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Soylu Nasır, Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle, temel basamak, kadın ve cahillik kollarının katılımıyla Tire’deydi. Bölgenin tarım odaları ile dahi ile benzeri araya mevrut Daim, “Vatandaşla mülaki olmak amacıyla bariyer tanımayız. Düz çalışmalarımıza yaz sıcağına rağmen tek küşayiş vermedik. Tire; ekincilik ve hayvancılık alanında bölgenin öncüsüdür. Çiftçimiz serbest değil. Herhangi Bir şartta onlarlayız” diye niteleyerek konuştu.

SELIM Fırka İzmir İl Başkanı Kerem Mehabetli Sürekli, karınca modeli saha çalışmaları çerçevesinde Tire ilçesinde çalışmalarını yürüttü. Programlara; milletvekilleri Ceyda Ayrılamaz Çankırı, Temiz Nasır, Yaşar Kırkpınar, Cemal Bekle, asıl mertebe, avrat ve bilgisizlik kollarının üyeleri katıldı. Aheste temposuna; yurttaş, esnaf, örgen, işletme ziyaretleri ve STK buluşmalarını sığdıran Başkan Daim, muhteşem mesajlar verdi.

Öte yandan AK Tümen İzmir İl Başkanı Asalet Mualla Daima, 1 No’lu Evgin Esenlik Hizmetleri İstasyonunda sağlıkçıları, kullanılmamış üyeleri evinde konuşma ederek, İstasyon Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla kardeş kardeş etti.

Torbalı, Tire, Kemalpaşa, Selçuk, Kiraz, Beydağ ve Ödemiş Kültür Odası başkanlarıyla bire bir toplantı eden Daima, arzu ve önerileri dinledi. Daima, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Tarım ve hayvancılık girdilerinde ev ve mart aylarına göre iyi durumdayız. Bir angarya yakalandı. Serencam Başbakanımız ve İzmir Milletvekilimiz Binali Yıldırım ile Ekincilik Bakanımız duyurdu. Ilımlı vadede 4 ana kalemde; süt, yemleme, tezek ve tohumda kullanılmamış destekler olacak. Elektrikte desteklenmiş vardı ki bu sene birlikte olması beklenen. Birkaç hafta önce, 87 milyon 22 bin 278 TL’lik tarımsal bindi ödemeleri çiftçimizin yerine yattı. Bunun 68 milyon 234 bin lirası kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi, 9 milyon 236 bin 854 lirası bilirkişi eller proje desteği, 9,5 milyonu ise sertifikalı tohum üretim desteği çerçevesinde verildi. Bugün Tire’de 182 hak sahibi çiftçimizin 98’ine araba ve ekipmanlarını doğrulama ettik. Hibelerimiz bitmeme edecek. Mart ayında ilan ettiğimiz ekincilik seferberliği tükenik değil. Acun üzerinde, pandemiyle ve ayrıksı etkenlerle ser gösteren hesaplı dalgalanmalara karşı çok ongun direndik. Aldığımız birlik tedbirlerin müspet sonucunu gördük. 21 yılını dolduracak olan AK Fırka iktidarının başarı sırrı, değme kesimin olduğu gibi ekincilik üreticimizin bile yanına giderken derdini, beklentisini biliyor başlamak. Adımlarımızı sizleri da dinleyerek atıyoruz. Somut, elle tutulur proje ve desteklerle kez alıyoruz.”

Tire Endüstri Sitesi esnafıyla buluşan, ardından Cambazlı Kalkınma Kooperatifi üyeleriyle bir araya gelen Başbuğ Daim, İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’in Buca Metrosu’nda engellendikleri yönünde açıklamalarını da değerlendirdi.

“Kulp üretmekten, adres şaşırtmaktan vazgeçsinler”

Sürekli, “Kulp üretmekten ve bulunak şaşırtmaktan vazgeçmeliler. Metro projesinin çıkmaza girmesinin sorumlusu kendileridir. İhaleye itiraz fail birlikte merkezi hükümet değil, açtıkları ihalede İzmir’i ve belediyeyi zarara yürümek için yaptıkları tercihtir. Haksızlığa uğrattıkları şahıslar hukuka sığınmıştır. Bitiremedikleri, beceremedikleri değme işte tıpkı kalkanın arkasına sığınmaktan vazgeçmiyorlar. Bu kervana Soyer üstelik katıldı kim tek şaşırmıyoruz. 3 yılda ortaya çıkarabildiği biricik tıpkısı im bulunmayan. İzmir’in raylı sistemine topluluk çıkıyor; amma onda de kendisinin genişlik alelade emeği bulunmayan. Selefinin bin ayrımsız zorlukla, zorla bitirdiği metroyu kendisi yapmış kabilinden konuşuyor. Hükümet ortaklığı ile hayata geçen ve İzmir’i taşıyan İZBAN üzere tıpkı projeyi görmezden geliyor. Öz masalını yazıyor, rolleri kafasına bakarak dağıtıyor ve oynuyor. Mazeret üretmekten, adres şaşırtmaktan vazgeçsinler. Bıraksınlar, başkalarının yaptığı ile övünmeyi, Tanrı rızası üzere bir bir tane işi, sızıltısız başlayıp bitirsinler” dedi. – İZMİR

Share: