AK Tümen Siirt Saylav Osman Ören, gazetecilerle bir araya geldi

DOĞRU Tümen Siirt Mebus Osman Harabelik, ilde fariza yapan matbuat mensuplarıyla aynı araya geldi.

Ören, birlikte DÜRÜST Fırka Siirt İl Başkanı Ekrem Olğaç ile bir kafede düzenlenen toplantıda, kentte tarım, hayvancılık, muvasala, eğitim, madun yapı yatırımlarına ilgilendiren hesaplı çalışmalarla ilişik bilgi verdi.

Siirt’in son 20 yılda SELIM Fırka hükümetleri döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla mehabetli hizmetlere kavuştuğunu belirten Ören, bu hizmetlerin hem gestalt hem dahi köylere kazandırıldığını ifade etti.

İstihdam hedeflerine Nesiç Site Projesi ile ulaşmayı amaçladıklarını dile getiren Harabelik, somut adımlar atılıp, müspet görüşmeler sağlandığını, kurulacak atölyelerde güdük ve orta vadede 3 bin kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Siirt’in envestisman amacıyla emin aynı şehir olduğunu, karaca yolu, tünel ve güreşçi köprüsü projeleriyle tecim ve endüstri yatırımlarının daha bile artacağını anlatan Örenlik, kente kazandırılacak 400 yataklı hastane ve gelişim merkezinde gelinen aşamaya ilgilendiren de hikmet verdi.

DÜRÜST Parti İl Başkanı Olğaç birlikte milletvekili, kaza ve belde şehremaneti başkanlarıyla neva içerisinde mesai yürüttüklerini belirtti.

Share: