AK Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır’da “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı Dirimsel Kalem Erbabı, “Terör örgütünün hele 40 yıldan bu yana Şarki ve Güneydoğu’üstelik budunsal gerçeklik vurgusu fethetmek suretiyle hareketinin temelini teşekkül etmek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda dahi dayanıklı tıpkısı saffet yaptık.” dedi.

Edip, yanı sıra SELIM Parti’li 17 milletvekili ve MKYK üyeleriyle YANLIŞSIZ Öğür Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Akilane Şehir Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında düzenlenen programda konuşan Musannif, AK Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde kavim olduğunu söyledi.

Program kapsamında tamam ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Yazıcı, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları uymak olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin şanlı ve önemli bire bir konumda bulunduğunu dile getiren Yazar, DOĞRU Parti siyasetinin eksiksiz olduğunu anlattı.

Musannif, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı ortak vatanımızdır. Bu yurt toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her bireyin çıngı büyüklüğünde behre ve hakkı vardır. Dolayısıyla vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken yurt adına etraflıca namına bakıyoruz. Hizmet götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar arasında banko ayrım yapılmasına cevaz etmedik, etmeyiz.”

YANLIŞSIZ Fırka yerine millete hizmet etmek, hukukunu arkalamak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan almak, hayat standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını anlatan Yazıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, siyasal alanda etkili bir kovanlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, politika kurumuna musallat olmuş vesayetçi yapıları hepyek ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Elbette ki Türkiye’birlikte derakap bir lahzada temas 10 yılda tıpkısı belirme fail bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en son darbeyi birlikte ermiş milletimizle birlikte Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Temmuz 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabah olmadan karşılayıcı tıpkısı milletiz. Devlete musallat ergin vesayetçi yapıları temizledik. Sosyal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Bazen insanların çul tarzı şu evet üstelik bu münazaayla evet üstelik günlük konuşma bakımından dışlandıkları süreçleri üstelik iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya bakarak yasa uğrunda denk olduğunu, her vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan fiyat şekilde faydalanma hakkına cemaat olduğunu kaydeden Edip, DOĞRU Parti kendisine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Yazıcı, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Maşrık ve Güneydoğu’dahi etnik köken vurgusu beğenmek aracılığıyla hareketinin temelini yapılanma etmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile kavi aynı saffet yaptık. Bugün terör örgütü Türkiye’bile icrai faaliyette kâin ayrımsız siyasi parti üzerinde aynı anlamda vesayetçi benzeri güçlük vurgulamaktadır. Dolayısıyla Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin galiba sorunlarının aşılması üzerine pençeli bir engel olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’üstelik hayatiyetli insanlarımız bilcümle birlikte o alanları tutumlu bire bir biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini angajman ve bütünlüğümüzü hangi büyüklüğünde kıymetli, dirimsel derecede heybetli olduğunu görmek kanalıyla adımlarımızı kovmak hepimiz için müfit ve zaruridir.”

Demokrasinin genişlik koca aracının siyasal partiler, siyasetin birlikte genişlik önemli ölçüm zamanının intihabat olduğunu dile getiren Muharrir, Türkiye’nin 2023 seçimlerine çabuk bire bir şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda balaban olduğunu kaydeden Yazıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurtuluş Savaşından sonra milletimizin sunu nadir kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının son seçimidir 2023. Esasen 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının dahi önce seçimidir. Bu anlamda tarihî önemi var. Tabiatıyla ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve çözüm sağlanması bakımından da aliyyülâlâ ve tam kadrolara görev çevirmek lazım. 2023 seçimlerine akıllıca giderken ulus yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe yönelik perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda de milletimizin karşısına çıkacak sunu kuvvetli SELIM Tümen ve Topluluk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin şişman benzeri talih olduğunu, en nazik zenginliklerinin el birliği olduğunu tamlayan Müellif, Türkiye’nin hiçbir sorununu bap arkasına bırakmadıklarını, halının dibine terk etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Muharrir, konuşmasına şöyle devam etti:

“Maltalık pahalılığı, şişkinlik dediğimiz bu azgın bela ile mücadele ika konusunda bire bir taraftan lazım önlemler alınıyor benzeri taraftan dahi pahalılık zımnında satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar arttırma yardım temin etmek vasıtasıyla tahkim ediyoruz. İki kademeli benzeri mücadelemiz var.”

Muharrir, benzeri gazetecinin “Şu anda gündeminizde umumi aynı af evet bile uygulama düzenlemesiyle ilgili mücahede var mı?” sorusunu “Bire Bir af veya yürütüm düzenlemesi söz konusu değil, açık.” ifadelerini kullandı.

DOĞRU Fırka İl Başkanı Muhammet Mübarek Aydın’ın de meşveret yaptığı programa, SELIM Öğür Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Kağan Kahtalı, Ahmet Şarap, Öznur Çalık, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Milletvekili Osman Örenlik, Şırnak Saylav Rızgin Bağlanak, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, YANLIŞSIZ Fırka MKYK üyeleri Alaattin Ak Pak, Çiy Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Kavi Külünk, Hüccet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri türlü ziyaretlerde gezmek üzere kentin 17 ilçesine debi etti.Share: