Akdeniz Üniversitesinde “Ters Yüzü Öğrenme” modeli hayata geçirildi

Akdeniz Üniversitesi’nde görevli akademisyenlerden daha çok mahsul bulmak ve öğrencilerin bireysel öğrenme sürecini kolaylaştırmak üzere “Ters Yüz Öğrenme” modeli uygulanacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, öğrencilerin derse videoları izleyerek amade ayla geleceği eş iş tababet fakültesi ile başladı. Tıp fakültesinde oluşturulan hususi stüdyo ve profesyonel grup sayesinde alanında ehlivukuf tedris üyeleri öğrencilerle dersi daha verimli buyurmak yerine ibret sunumlarını videoteyp pusat ortamına alarak, öğrencilerin derse henüz hazır gelmelerini sağlayacak.

Derse amade mevrut öğrenciler hocalarla daha fazla repertuvar paylaşımında bulunarak, derste ve bilgisayar zarfında tahsil sürecini pekiştirmiş olacak.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, değişime yeryüzü mukavemetli konunun terbiye olduğunu kaydetti.

Teknolojinin gelişmesine karşın bir müfredatın işlendiğine dikkati çeken Özkan, “Tığ bu konuda harekete geçtik ve müfredatımızı yenilemeye başladık. Antrparantez tıp fakültemizde Ters Yüzü Eğitim Bilimi modeline geçtik. Hocalarımızın ders anlatım videoları hazırlanıyor. Öğrencilerimiz ilişik derslerden önceki bu videoları izleyerek hazırlanacaklar. Derste ise konuyla ilişkin elan uzun sorular sorabilecek ve konuyu pekiştirecekler. Ego da acılı dersimle ilişik kaydı oluşturdum. Bu sistemin avantajlarını daha tam mezunlar vererek göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: