Akşener, “6’lı masanın adayı kim olacak?” sorusuna cevap verdi: İşin içine egomuzu koymuyoruz

Ankara’birlikte “Orgazm Önderleri ve İş İnsanları Buluşması”na katılan Akşener henüz bilahare esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

“MÜNTEHIP VELİNİMETTİR”

Meral Akşener, 20 Aile 2020’den bu yana esnaf ziyaretleri kapsamında dükkan dükkan gezdiklerini belirterek, “müntehip velinimettir” inancıyla, bu dükkanların içinde tek politik partiyi yermediklerini, partilerini övmediklerini, sadece dertleri dinlediklerini söyledi.

“BUNU NASIL UNUTACAĞIZ?”

Bu gezilerde dinledikleri sorunları, talepleri TBMM gündemine getirdiklerini anlatan Meral Akşener, araştırma önergeleri, yasa teklifleri haline getirerek bu taleplerin duyulmasını sağladıklarını rapor etti. Kendisine, ” Etimesgut’ta PKK’lı amma Batman’da faili meçhulcü” denildiğini belirten Akşener, “Hayatında PKK’ya taş atmamışlar, bize hakaret edebiliyorlar.” diye niteleyerek konuştu. Akşener, Kürtlere kusurlu tıpkı lügat söylemeyeceklerini ve söyletmeyeceklerini belirterek, “Onlar, canları pahasına bu devletin yanında durdular. PKK’nın beraberinde duran tabii yurt hainidir. PKK vatan haini, ayrılıkçı benzeri silahlı terör örgütüdür, bu apayrı benzeri şey. Bizim Doğu Anadolu’birlikte, Güneydoğu Anadolu’birlikte benzeri mülk başkanımızın ailesinden 5 martir var, bunu pekâlâ unutacağız?” ifadelerini kullandı.

“SİZİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ İNŞALLAH”

Vatandaşlara hitabının peşi sıra esnafı gezen Meral Akşener’e altılı ganyan masanın reisicumhur adayı de soruldu. İYİ Öğür Genel Başkanı Akşener, “Orada benim açımdan, bizim partimiz açısından ayrımsız ülkü yok. İşin içine asla nefsimizi, egomuzu ve çıkarlarımızı koymuyoruz, heybetli olan sizsiniz. Onun üzere sizi mahcup etmeyeceğiz inşallah” dedi.

AKŞENER’E KALABALIK BİR TAKIM EŞLİK ETTİ

Ziyaretinde Akşener’e, İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, İYİ Fırka Siyasi İşler Başkanı Koray Aydınlık, Ankara İl Başkanı Birinci Sınıf Öztürk, iklim ve kaza yöneticileri ile partililer haremlik etti.Share: