ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneğinden hanende Gülşen’e aksülamel

ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder hatip okulları ve mensuplarına yönelik taşlama ve bühtan içeren ifadelerine reaksiyon gösterdi.

Grup adına cemiyet binası önünde gazetecilere açıklamalarda mevcut Cemiyet Başkanı Tasavvur Korkmaz, imam hatip okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin temas nev ayrıştırıcı yaklaşımlardan uzak ve bed tavırların karşısında durduğunu, bu okulların herhangi bir nev politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya bitmeme edeceğini belirten Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli aynı şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin itham ve iftiralarda bulunması, toplumu açıkça hedef ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, koca olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Biz burada bu mevzuyu savunmaya çıktık amma bu iş benzeri yabanlık meselesidir. Bu çirkin ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine motamot iade ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından ekolojik ortam kendisini sıkı kınıyoruz. Bugün mortocu dil cambazı okullarımızda okuyan kısaca tıpkı buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan çıkışlı olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın benzeri kitleyi bed iddialarla itham etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, ülfet önünde hesap soracağımızı kamuoyuna çok kemiksiz ve kemiksiz ayrımsız şekilde duyuruyoruz.”Share: