Aliağa Petkimspor, bu sezon düşme korkusu süregelmek istemiyor

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde üçüncü sezonunu geçirecek Aliağa Petkimspor’un umumi menajeri Uzun Türknas, bu zaman sukut korkusu sürmek istemediklerini, play-off ve Avrupa kupalarına katılma hedefi üzere sahada olacaklarını söyledi.

Türknas, AA muhabirine, Basketbol Süper Ligi’nde önceki 2 sezonu sukut potasından sonuç anlarda kurtularak geçirdiklerini ve bunun kendilerini üzdüğünü söyledi. Bu mevsim daha müdebbir davrandıklarını kaydeden Türknas, şöyle konuştu:

“Hocamızın bile direktifiyle daha gür aynı takım kurduk. Benzeri zamanda bence henüz ongun bir hazırlık dönemi geçirdik. Elan planlı, programlıyız. Bu tedarik maçlarımıza üstelik yansıdı. İyi benzeri hazırlık döneminden sonra şimdi çıktı asıl maçlar başlayacak. Bizim için sunu cesim format bu. Denizli deplasmanıyla başlayacağız. Benim birlikte öngörüm daha gani tıpkısı zaman geçireceğimiz. Bu yıl o korkudan uzaklaşacağız. Itidalli sıralarda play-off’u hedefleyen ve elan önemlisi gelecek sezon Avrupa kupalarında oynamayı doğruluk fail bire bir Petkimspor izleyecek seyircilerimiz. Play-off hedefiyle ligi geçmiş 8, ilk 10 içinde bitireceğimizi düşünüyorum.”

Bu mevsim Rum Efes ve Fenerbahçe Beko dışında geçmiş 10’bile düz algı ekiplerin birbirine balya olacağını düşündüğünü belirterek, şunları kaydetti:

“Bizim da bu gruba karışma olacağımızı düşünüyorum. Sıralama çok ağırbaşlı geçecektir. Yani o sıralamayı kestirmek olabilir değil. Bu zaman henüz korkulu, daha savaşımcı, artık deplasman galibiyetleri olan bir lig olacağını düşünüyorum.”

Sezona ferda saat 13.00’te Pamukkale Üniversitesi Spor Salonu’nda Yukatel Merkezefendi Belediyesi maçıyla başlayacak Aliağa Petkimspor, elan sonradan Anadolu Efes ve Galatasaray Nef’i misafir edecek.

Share: