Altıeylül’de zabıta ekipleri okul kantinlerini denetledi

Altıeylül Belediyesi Polis Müdürlüğü ve Esenlik İşleri Müdürlüğü ekipleri yetişek-öğretim yılının başlamasıyla alay malay okul kantinlerinde denetleme yaptı.

Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne sadık ekipleri, okulların açılmasıyla birlikte gerçekleştirdikleri denetimlerine ivinti verdi. Altıeylül genelindeki tam okullarda terbiye-tedris yılı boyunca kibritçi denetimler yapacak olan ekipler velilerinin okul kantinlerinde satılan gıdalar konusundaki endişelerini dahi almak üzere denetimlerini arttırdı.

Altıeylül Belediyesi Afiyet İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda mühendisleriyle alay malay geçekleştirilen denetimler sonucu öğrenciler amacıyla tehlikeli olabilecek ürünler ve azık malzemeleri titizce incelenerek numuneler alındı.

Altıeylül Belediyesi adına öğrencilerin sağlığını yöre planda tutup hele meslek kantinleri ve okul çevrelerinde kâin işletmeleri varyemez tıpkı şekilde denetleyerek detone işletmelere seçim çerçevesinde vacip yaptırımları uyguladıklarını dile getiren Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Geleceğe yatırım namına gördüğümüz çocuklarımızın sağlığı bizim için herhangi bir şeyden henüz önemli. Bu yüzden başlayan yıpranmamış terbiye-tedris yılıyla ekol kantinleri ve ekol çevrelerinde kâin işletmelerde, Afiyet İşleri Müdürlüğü’müz ve Polis Müdürlüğü’müzün ortaklaşa yürüttüğü ameliyat ile alay malay denetimlerimizi sıklaştırdık. Velilerimizin içi abat olsun. Çocuklarımızın sağlığı bizlere kişi.” dedi.

Share: