Altınordu Belediyesi, zelzele bölgesinde belde temizliği çalışmalarını sürdürüyor

Ordu’nun Altınordu Belediyesi ekipleri, depremden etkilenen illerden biri olan Adıyaman’bile mekân temizliği çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem sonrası şehirde atıklardan kaynaklı yaşanabilecek sorunları ortadan kazanmak ve olabilecek müstevli riskinin önüne geçebilmek için önlemlerini sıkılaştıran Altınordu Belediyesi temizlik ekipleri, çöplerin toplanması, sokak ve caddelerin süpürülmesi, yıkanması ve olması muhtemel olumsuzluklardan vatandaşları korumak amacıyla dezenfekte çalışmalarına bitmeme ediyor.

Depremin arkası sıra Facia Koordinasyon Başkanlığı’nca bölgede görevlendirilen Belediye Başkanı Aşkın Tören, Adıyaman ve Gölbaşı amacıyla mücadele veriyor. Cümle personeller ile gelişigüzel çalışmalara bitmeme eden Başbuğ Tören, oluşturduğu görev gücü ile vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması ve bölgede hayatın normale dönmesi hesabına iş yürütüyor. Taharri ve kurtarma, insani arkalama, çöküntü kaldırma, altyapı, yunak aşındırmak, temiz su, işlek sağlık ve sokak hayvanlarının beslenmesi hizmetlerini sürdüren görev gücünde düzlük alan sililik ekibi ise şehir temizliği hizmetlerinde üstelik çalışmalarını sürdürüyor.

Temizlik ekipleri, sabahın er saatlerinde başladıkları çalışmalarına geceleyin süresince dahi posta usulü ile bitmeme ediyor. Şehremini Fazla Merasim öncülüğünde ve Altınordu Belediyesi’nin koordinasyonunda Adıyaman İl merkezinde günahsızlık çalışmalarına destek veren ekipler, Gölbaşı kaymakamlık merkezi ve köylerinde mücahede harcıyor. Ekipler günahsızlık çalışmalarının beraberinde antrparantez dezenfekte çalışmalarını dahi sürdürüyor. – KARGAŞA

Share: