Altınordu Kontrol Istirdat Ekibi zelzele bölgesindeki çalışmalarını sürdürüyor

Ordu’nun Altınordu Belediyesi’nin zelzele bölgesindeki ekiplerinden Altınordu Kontrol Kurtarma Ekibi (CILIZ), Adıyaman’da yaraları sarmaya bitmeme ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin evvel anından itibaren Altınordu Belediye Reisi Çok Tören’in öncülüğünde Adıyaman’ın Gölbaşı kaymakamlık merkezi ve köylerinde umut olan ZAYIF, insancasına arkalama faaliyetleri ile depremzedeleri boydak bırakmıyor. Altınordu Belediyesi çalışanları ve gönüllülerden oluşan 20 şahsiyet arama istirdat ekibi, enkazlarda taharri kurtarma, deri kurulumu ve insancasına yardımların ulaştırılmasında canla başla çalışmaya devam ediyor.

Gölbaşı Afet Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Tokat Valisi Numan Hatipoğlu koordinasyonunda sürdürülen çalışmaları koordine eden Başbuğ Merasim, altyapıdan eğreti tahaffuz alanlarının oluşturulmasına, depresyon kaldırmadan insani yardımların ulaştırılmasına, saf içmece suyu dağıtımından şehir temizliğine ve vatandaşların günlük ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar seçme alanda ekipleri ile alay malay yaraların sarılması amacıyla çalışıyor. Başbuğ Fazla Tören’in bölgedeki çalışmalarına ilk anından itibaren eşi Ayfer Merasim da bindi veriyor.

Adıyaman’ın Gölbaşı ve Besni ilçelerinin rustik köylerinde faaliyetlerine devam fail Altınordu Taharri Istirdat Ekibi depremden günler bilahare çökme altından tıpkı vatandaşın hayvanını deli dolu kendisine çıkardı. Tekrar depremde bati hasar düz evinden kedisini yakalamak isteyen tıpkı vatandaşın kedisini dahi binadan çıkaran ekip, bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. – ADIYAMAN

Share: