Ankara haberleri! Bakan Aristokrat, Ankara’daki aşiret düğününe katıldı

ANKARA’üstelik, Pinyanişi aşireti doyum önderi hareket insanı Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu aksiyon insanı Mehmet Helvalı’nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin birçok ilinin birlikte mahdut dışından dahi İran, Irak, Hollanda, Tren, Almanya, Suudi Arabistan’dan yaklaşık 3 bin davetlinin katıldığı çiftin bir otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Ankara’üstelik işlek Pinyanişi aşireti orgazm önderi gelişim insanı Teoman Zeydan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi İşletme Fakültesi sonuç sınıfta okuyan oğlu Nedimcan Zeydan ile Trabzonlu hareket insanı Mehmet Helvalı’nın bir fakültenin sonuç sınıfından okuyan kızı Mihriban Helvalı, Ankara’nın ötede otellerinden birinde cumartesi akşamı yapılan düğün töreni ile acun evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kamu Başdenetçisi Izzetinefis Malkoç, DÜRÜST Tümen 21’inci Periyot Bingöl Saylav Hüsamettin Korkutata,  SELIM Fırka Van Saylav İrfan Kartal, Şırnak Saylav Rizgin Temas, 23’üncü Dönüş Kalabalık Saylav Ayhan Yılmaz, 19’uncu Aktarılma Zonguldak Milletvekili Büyük Ayrıntılı, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ve Zeydan ailesinin büyüğü Temiz Zeydan yaptı. Düğüne Türkiye’nin birçok ili ile yurt dışından üstelik İran, Irak, Hollanda, Şimendifer, Almanya, Suudi Arabistan’dan tahminî 3 bin çağrılı katıldı. Çiftin düğününde takılar damadın babası hisse senedi insanı Teoman Zeydan’ın isteği üzerine sandığa atılırken, miktarı ise açıklanmadı. Düğüne katılanlar hanende Ceylan ile Hakkarili yerel artist Mahir Aslan’ın söylediği şarkılar eşliğinde halay çekip, horon teptiler.

‘BU BÜYÜK BİR DOSTLUĞUN VE BİRLİĞİN TEZAHÜRÜDÜR’Çiftin nikah şahitliğini fail İçişleri Bakanı Aristokrat, bu düğünün dostluğun ve birliğin tezahürü olduğunu belirterek, “Teoman Zeydan ve eşi Hakkarili; gelinin esas ve babası bile Trabzonlu. Doğrusu memleketin tıpkısı eliyle tıpkısı tarafına pir tıpkı ilişik götürüyorsunuz. Pinyanişi aşireti Maşrık ve Güneydoğu Küçük Asya Bölgesi’nde degaje bire bir nüfusa eş bir oymak. Bu hususi günde bu aşiretin şerefi, asaleti gücü, sevgisi temas molekül burada. Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu’üstelik böyle ne büyüklüğünde etkili herif tanıyorsam Tanrı’a şükürler olsun ki; kâffesi bugün bu salonda. Bu iri tıpkısı dostluğun ve birliğin tezahürüdür. Düğünler, cenazeler aynı zamanda dostlukların en balaban dayanışmasını ortaya koyarlar. Cenabıhak kimseyi dostundan nakıs etmesin” dedi.Damadın babası hisse senedi insanı Teoman Zeydan ise, düğünlerine katılan ilkin İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat olmak için farklı tam konuklara teşekkürname etti. Zeydan, gelen konukların kadın ve damada takacakları sıkıntı evet üstelik hediyelerin gösterişten ırak, bağlı olması üzere vabeste tıpkı kasa kullandıklarını belirterek,”Düğünümüzü israfa ve gösterişe dönüştürmeden Cenabıhak’ın rızasına resulün sünnetine akla yatkın yapmaya dikkat gösterdik. Konuklarımız, bizleri bu bahtiyar ve sunturlu günümüzde bekâr bırakmadılar. Birbirinden değerli davetlilerimizi ikram etmek bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı tıpkısı bahtiyarlık ve gösteriş kattılar” diye niteleyerek konuştu.

Share: