Antalya’da özürlü erler, yıldızlı plajda deniz keyfi yapıyor

Antalya’dahi Konyaaltı Sahili’nde oluşturulan kemiksiz kumluk, fiziki engelli bireylerin afiyetle ve güvenle denize girmesine imkan sağlıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yerel ve yabancı özürlü insanların abat ayrımsız şekilde denize girebilmeleri için Konyaaltı Sahili’nde kategorik plaj hazırlandı.

Yürüyüş platformu, asansör sistemi, şezlonglar, duşlar ve özel soyunma kabinlerin yer aldığı plajda, özürlü efrat ambulans ve işyar personel yardımıyla asansör sistemi evet birlikte hususi rampalı platform ile süssüz bir şekilde denize giriyor. Parçalanmamış yaş grubuna seslenme eden plajdan, özürlü erler ücretsiz namına faydalanıyor. Güneşin ve denizin tadını çıkaran özürlü erler bu hizmetten az çok memnun.

Bacaklarındaki dert dolayısıyla yürümekte engel çekici Zeynep Kubilay, plajdaki imkanlar sebebiyle denize rahatlıkla girebildiğini söyledi.

Akülü iskemle kullandığını ve rampalı vasat sayesinde sahile inebildiğini anlatan Kubilay, “Şezlongları, asansör sistemi ve duşları bizlere makul ve basitçe sağlıyor. Personel bizimle yakından ilgili. Çokça memnunum.” dedi.

Yürüme engeli kâin Tayfun Erendiz dahi degaje plajda güvenle bahir keyfi yapabildiğini kaydetti.

Share: