Antalya’da Şişman Zafer’in 100. Yılı Fecir Taşçı Konseriyle Kutlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100’üncü sene dönümünü Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Tan Taşcı konseri ile kutladı. Cumhuriyet Meydanı’na sığmayan binlerce yurttaş, ellerinde Türk bayraklarıyla saraka coşkusu yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nazik Tecavüz ve Başkomutanlık Kayran Muharebesi’nin 100. sene dönümü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel Tan Taşçı konseri düzenledi. Konseri, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcü, Cumhuriyet Umum Partisi Antalya Milletvekili Cavit Saf, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, Cumhuriyet Altını İçin Antalya Elele Platformu sözcüsü İbrahim Daş, siyasi parti temsilcileri, sedir üyeleri ve binlerce Antalyalı izledi.

“KURTULUŞ SAVAŞI’NIN BILDIRME NAZIK ZAFERİ”

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye çıkan Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Haşere, 30 Ağustos’un Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferlerle kırcı oylumlu tarihinin yer koca günlerinden biri olduğunu belirterek, “Zaman Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün komutanlığında herhangi bir türlü imkansızlıklara rağmen kazandığımız Şişman Taarruz ‘un 100. Yıldönümü. 30 Ağustos, Cumhuriyetimizin kuruluşunun, bağımsızlığın ve özgürlüğümüzün yolunu aydınlatan Kurtuluş Savaşımızın genişlik iri zaferidir. ‘Ordular önce hedefiniz Akdeniz ileri’ emrini veren ebedi başkomutanımız işgalci güçleri ülkemizden defettiği bağımsızlığımızın 100. yılı mutlu olsun. Hasan Tahsinler, Sütçü İmamlar, Seyit Onbaşılar buradayız. Yağız Fatmalar, Nezahat Onbaşılar, Yörük Aliler buradayız. Özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşları almak için, yiğit gazilerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum” dedi.

“GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ”

“Atatürk’ün devrimleri ışığında yürüyenlere Toroslardan selam olsun” diye seslenen Başkan Muhittin Böcü, şöyle bitmeme etti:

“Celil Önder Atatürk’ün yolunda gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın yüzünün güldüğü, vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu yaşadığı daha münevver, henüz hür elan demokratik bir Türkiye’yi Cumhuriyetimizin 100. Yılında hep bu arada yeniden mensur edeceğiz. Bilcümle gelişigüzel iyicene günler göreceğiz. Bu lahut görevi aldığımdan beri yılmadan yıkılmadan canımı dişime takarak çalıştım, gelişigüzel adımımı vatandaşlarıma duyduğum sıklet vatanıma olan sevdam ile attım. Gücümü sizlerden sevgiden, gelişigüzel şeyimizi verecekli olduğumuz Atatürk ve Cumhuriyet Altını’ten aldım. 30 Ağustos Bayramımız kutlu olsun.”

FECIR TAŞÇI, GALIBIYET COŞKUSUNU DORUĞA ÇIKARDI

Konuşmaların arkası sıra sahneye adlı pop müzik sanatçısı Tan Taşçı bundan sonra. Meydanı dolduran on binlerce Antalyalı, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, Tan Taşçı’nın şarkılarına haremlik etti. Sakat, eskimemiş ve canlı şarkıları ile Antalyalıları coşturan Fecir Taşçı, unutulmaz benzeri Galebe Bayramı yaşattı. Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcek, günün anısına Tan Taşçı’ya, Atatürk tablosu ve çiçek takdim etti.Share: