Ardahan’da “bağımlılıkla uğraş” toplantısı

Ardahan’da bağımlılıkla mücadele üzerine yapılan çalışmaların ve alınan tedbirlerin anlatıldığı “Bağımlılıkla Savaş İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı” düzenlendi.

Toplantıda mütekellim Ilbay Öner, uyuşturucu metruk sağlıklı tıpkı topluluk hedefine ulaşmak için herkesin üstüne düşen görevi hesabına getirmesi gerektiğini söyledi.

Ilbay Öner, “Bağımlılık toplumların hem bugününü hem bile geleceğini gözdağı ediyor. Üzeri ve can kuşu sağlığını, toplumun yapısını bozan global aynı halk sağlığı sorunu olan ve toplumda tahripkâr sonuçlar doğuran tabiiyet probleminin ortadan kaldırılabilmesi için amme, hususi ve sivil sosyete kuruluşları ile vatandaşın iş birliği yaparak bağımlılıkla savaşım etmesi gerekiyor” dedi.

Toplantıda İl Sağlık Müdürlüğü Keyif Hizmetleri Başkanı Dr. Ulaş Şentürk vasıtasıyla bağımlılıkla savaşım konusunda yürütülen çalışmalar ile ait banak yaptı.

Ardahan Valisi Hüseyin Öner’in, bağımlılıkla savaşım konusunda etkin kamu gelgel-kuruluş temsilcilerine teşekkür ettiği toplantı, esrar kullanımı ve bağımlılıkla uğraş üzerine yapılan ve yapılması gereken çalışmaların değerlendirilmesi ve düşünüm alışverişinde bulunulmasının arkası sıra sona erdi.

Toplantıya Ilbay Hüseyin Öner, Şehremini Faruk Çıpa, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sıkıntı, Ilbay Yardımcısı Haluk Antrenör, İl Güvenlik Müdürü Ünsal Görüntü, İl Kurnaz Komutani Miralay Ramazan Yiğit, İl Afiyet Müdürü Erkan Özdemir ve ilişik kurum ve yapı temsilcileri katıldı. – ARDAHAN

Share: