“Arsıulusal Batman Sempozyumu” düzenlenecek

Batman Üniversitesince, “Arsıulusal Batman Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

Batman dalan kampüsünde düzenlenecek bilgi şöleni, 28-30 eylül ortada tahminî 70 akademisyenin katılımıyla yapılacak.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Çipo, AA muhabirine, sempozyuma yurt içi ve ev dışından kestirmece 70 akademisyenin katılacağını söyledi.

Sempozyuma katılacak akademisyenlerin alanında ehlihibre, Batman üzerine icraat yapan kişiler olduğunu belirten Demir, “Batman’ı bu anlamda çabucak ulusal değil arsıulusal alanda, takkadak akademide değil dijital platformların cümle aşamalarında tanıtmaya, Batmanlıları anlatmaya müteveccih koskocaman tıpkısı mesai gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Sempozyum sonucunda elde edilecek veriler ile Batman’a ati seyyah sayısında ve Batman Üniversitesini yeğleme edecek mektepli sayısında artım olacağına inandıklarını nâkil Çipo, sempozyum ile Batman’ı herhangi bir yönüyle tanıtmayı hedeflediklerini kaydetti.

Çipo, “Batman’ı, gastronomisi, düşünüm insanları, coğrafyası, çapraz zenginlikleri, yerel ürünleri üzere çokça geniş benzeri perspektifte, çokça ayrımlı alanlarda masaya yatıracak ve bayrı toprakların gündeş şehri Batman’ı arsıulusal platformlarda tanıtacağız.” diye konuştu.

Share: