Atlet koşa, hedefine Avrupa ve Balkan şampiyonluklarını koydu

Konya’üstelik düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda kişi yaş gruplarında Türkiye şampiyonu olan Ercan ve Şenay Temel çifti, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında kürsüye çıkmak için çalışıyor.

Osmaniye’da atletizm antrenörü olan Ercan Temel ve evlendikten sonradan eşi sebebiyle bu sporla tanışan Türkçe öğretmeni Şenay Anne, yarışmalara gelişigüzel idman yaparak hazırlanıyor. Katıldıkları şampiyonalarda arz bol dereceyi alabilmek amacıyla savaş eden koşa, akıbet yerine 30-31 Temmuz’birlikte Konya’de planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda öz gözyaşı gruplarında böke oldular.

Evde ve sahada birbirini destekleyen iki çocuk sahibi koşa, önlerine koydukları Avrupa ve Balkan şampiyonlukları hedefi için çalma döküyor.

“Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, geçmiş hedefimiz oralar”

İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğünde fariza eden atletizm antrenörü Ercan Temel, AA muhabirine, detaylı yıllardır sporla ilgilendiğini söyledi.

Bugüne büyüklüğünde millî ve arsıulusal yarışmalarda çekiç, disk, cirit oyunu ve gülle atmada şampiyonluklar kazandığını anlatan Ercan, 2013’de evlenmesinin arkası sıra eşini da bu sporlarla tanıştırdığını belirtti.

Antrenmanlarda ve yarışmalarda yeryüzü büyük destekçisinin eşi olduğunu nâkil Ercan, “Eşim, ‘Benimle şampiyonalara süzülmek istiyorsan sen da yarışacaksın’ sözü konusunda atletizme başladı. O çevrim bugündür beraber yarışıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Ercan, eşiyle ilk kez 2017’dahi Denizli’dahi planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonasına bu arada katıldıklarını belirtti. Eşinin şampiyonada gülle atmada Türkiye şampiyonu olduğunu anlatan Ercan, şöyle bitmeme etti:

“Ego da gene çekiç, cirit oyunu, disk ve gülle bile Türkiye şampiyonluklarına ulaşmıştım. Bu yıl Konya’üstelik düzenlenen şampiyonada ikimizde şampiyon olduk. Yarışlara eşimle bu arada hazırlanıyoruz. İleride Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, evvel hedefimiz oralar.”

“Eşiniz böke olunca siz birlikte kendinizde o hırsı görüyorsunuz”

Türki öğretmeni Şenay Esas de evlenmeden ilk üstelik tıpkısı spor geçmişinin bulunduğunu, ancak sporla eşi sebebiyle tanıştığını söyledi.

Eşiyle üç el yarışmalara katıldığını ve hepsinde üstelik şampiyonluk elde ettiğini anlatan Anne, şunları kaydetti:

“Aktüel hedefim az dışındaki şampiyonalara karışmak. İnşallah orada birlikte bire bir muvaffakiyet sağlamaya çalışacağız. Eşiniz böke olunca siz da kendinizde o hırsı görüyorsunuz. İster istemez siz da şampiyonluklar üzere çalışıyorsunuz. Eşimin amacı sınırlı dışında bayrağımızı dalgalandırmak. Onunla beraber o bayrağın dalgalandığını bağışlamak istiyorum.”

Share: