Avrat polisler ve Kızılay personeli gerekseme sahiplerine kışlık eşya hazırladı

Bolu’bile eş polisler ve Kızılay personeli, ihtiyaç sahibi ailelerin şita mevsiminde tüketebilmesi için tarhana ve erişte yaptı.

Türk Kızılay Bolu Şubesi Avrat Teşkilatı ile Polis Eşleri Derneği Bolu Şubesi üyeleri ve karı polis güçleri memurları, gerekseme sahiplerinin kışlık kayıt gereksinimlerinin karşılanması üzere proje başlattı.

Proje kapsamında Kızılayın avrat teşkilatı eliyle ailelere dağıtılmak için kışlık tarhana ve erişte hazırlama kararı alındı.

İl Inanma Müdürü Sadettin Aksoy’un eşi Heyecan Aksoy’un başkanlığını yaptığı Polis Güçleri Eşleri Derneği Bolu Şubesi da projeye bindi verdi.

Kızılay Bolu Şubesi Eş Teşkilatı Başkanı Ünsal Toylan’ın İhsaniye Mahallesi’nde kâin evinin bahçesinde benzeri araya mevrut Kızılay ekipleri, polis eşleri ve avrat polisler, tarhana hamuru açarak güneşte kurumaya bıraktı, erişte yaptı.

Tarhana Çorbası ve erişteler, çocuklular başta olmak amacıyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

“Tarhana Çorbası ve erişteye sevgimizi kattık”

Ünsal Toylan, gazetecilere, Kızılayın gerekseme sahiplerinin yanı sıra olmaya bitmeme ettiğini söyledi.

Proje kapsamında hazırladıkları tarhana çorbası ve erişteye sevgilerini kattıklarını tamlayan Toylan, “Etkinliği emniyet personelimizle alay malay yaptık. Bunları ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız.” dedi.

Tutku Aksoy üstelik herkesin hem maddesel hem manevi Kızılayın beraberinde olması gerektiğini vurgulayarak, “Bolu Kızılay teşkilatı çokça fedakar insanlardan oluşan bir grup. Biz bile rastgele antlaşma hem personelimizle hem birlikte polis eşlerimizle yanlarında olduğumuzu ifade ettik. Bundan ahir değme etkinliklerinde içtenlikle yanlarında olmayı istiyoruz.” diye konuştu.Share: