Aydınlı Çelebi Karataş, Türkiye Şampiyonu oldu

Vazıh’ın yetiştirdiği sporculardan olan Çelebi Karataş, geçtiğimiz zaman Konya’üstelik planlı Minikler Türkiye Halter Şampiyonası’dan birincilikle döndü.

Konya’nın Akşehir ilçesinin sülale sahipliğini yaptığı Minikler Türkiye Halter Şampiyonası, bitiş müsabakalarının ardından sona erdi. Kıyasıya mücadeleye hayalet olan şampiyonada, erkeklerde ve kadınlarda gerçekleştirilen performansların böylelikle liyakatli olan sporculara madalyaları dağıtıldı. Geleceğin milli boksörlerinin altyapısının oluşturulduğu şampiyonaya 20 ilden 115 sporcu katıldı.

Minikler Türkiye Halter Şampiyonası’de Vazıh’ı ise 2 sportmen mandepsi etti. Aydınlı sporcular şampiyonayı 2 madalya ile tamamladı. Çekişmeli müsabakalara sahne olan şampiyonaya ıstampa vuran Aydınlı sporculardan Çelebi Karataş, 35 kilogram erkeklerde Türkiye Birincisi, Entelektüel Öge ise 56 kilo erkeklerde Türkiye Üçüncüsü oldu. Dereceye giren sporculara madalyaları şampiyonayı izleyen protokol yoluyla verildi.

“Çocuklarımız gani yerlere gelecek”

Halter Milli Takım Antrenörü Meliha Sarıkoca; “Kültürlü’ı entrika eden bu sporcularımız Kocagür Mahallesi’nde oturuyorlar ve orada okulun bahçesinde antrenmanlarımızı yapıyoruz. Valimizin ve Deneyimsizlik Spor İl Müdürlüğümüzün destekleriyle hayata geçirilen proje çerçevesinde çocuklarımızı haltere başlattık. Çocuklarımızın haltere başlayalı 6-7 kamer kadar oldu ve bu kadar gücük sürede nazik başarı elde ettiler. Geleceğimiz olan bu ayrıntılar siftinlik çok başarılılar. Tabiki tıpkı müzahir veya destek bulabilirse, bu çocuklarımız daha bol yerlere gelebilir. Şu anda sadece Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Nazilli Belediyesi bizi destekliyor. Sadece Nazilli Belediyesi’nin vermiş olduğu bindi ile sporcularımızı şampiyonalara getirip götürebiliyoruz. beraber bildirme iri destekçilerimizden birisi üstelik milletvekilimiz Talep Posacı. Seçkin zaman yanımızda oldu. Desteklerinden muhit Valimiz Hüseyin Aksoy başta kalkışmak üzere cümle destekçilerimize çok teşekkürname ediyorum. Çocuklarımızın şampiyonaya hazırlanmasında oylumlu katkı sağlayıcı Apotr Antrenör Emine Tunç’a birlikte teşekkürname ederim” dedi. – AYDIN

Share: