Ayvalıklılar Kullanılmamış Yılda Doğal Gaz ile Isınacak

Ayvalıklılar’ı sevindiren bilgi, Şehremaneti Meclis Toplantısı’ndan geldi. Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş şirketi İşletme Müdürü Levent Üstüner yaptığı sunumla Ayvalıklılar’ın Eylül ayında doğal gaz konforuyla tanışacağını müjdeledi.

Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş şirketinde İşletme Müdürü Levent Üstüner yaptığı sunumda Ayvalıklılar’ı sevindirecek haberin ayrıntılarını şu sözlerle paylaştı:

“Eylül ayı süresince başlayacak olan çalışmalarla 150 Evler, Şanlı Çetinkaya ve Sahilkent mahallerinden başlayarak birlik Ayvalık gaz konforuyla tanışacak. Rüçhan bu üç mahalle bakir yıla doğalgazla ısınarak girecek. Borazan Hatları ile Yer Yağı Transfer Anonim Şirketi’nin (BOTAŞ) belirlenin programında tıpkı arıza olmadığı sürece belirlenen tarihlerde hareket başlayacak.”

Vatandaşları götürümlü olmaya üstelik çağıran Levent Üstüner, borazan hatlarının döşenmesi sırasında yapılacak kazıların üstünün alelacele kapatılmayacağını, zeminin oturması üzere tıpkı yağmur döneminin geçmesi gerektiğini hatırlattı.

Ayvalık Belediye Başkanı Ongun Olmuş da “Üzgü çekmeden meze sürülmez. Yollar kazılacak, kapatılması için AKSA ile gelişigüzel akım edeceğiz.  Pek tıpkısı süreç olacak amma böylece Ayvalıklı hemşehrilerim keyfini sürecek” dedi.

Ayvalık Belediye Reisi Mesut Ergin’in talimatıyla turizm sezonunda külfet yaşanmaması amacıyla çalışmalara 15 Eylül’e kadar vuzuh verilmişti.

Belediye Reisi Sevinçli Olmuş, “BOTAŞ iletim hatlarını doğal gaz arzına hazır ağıl getirmesiyle 2022 yılının böylece evvel etapta belirlenen mahallelerde binalara doğalgaz bağlantısı yapılacak. Ayvalıklılar ayrımsız müddet sonra hem saf havaya kavuşacak hem de evlerinde hamam bir ortamda yaşayarak kışı geçirecek. Hem ısınacak, hem sıcak suya kavuşacak, hem birlikte yemeklerini doğalgaz ile pişirecek. Doğalgaz kış sezonunda kentin havasına bile çok eke katkılar sağlayacak” diyerek konuştu.Share: