Azez’de Suriyeli çocuklara okçuluk eğitimi veriliyor

Suriye’nin kuzeyindeki Azez’üstelik, Suriyeli ayrıntılar okçulukla tanışıyor.

Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün teşviki ve Azez yerel meclisinin koordinesinde Azez ilçesindeki yetimlere okçuluk eğitimi veriliyor.

Hem bedenî hem zihnî dimdik bireylerin yetişmesinde nazik kurum oynayan Azez evcil meclisine sınırlı Toyluk Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, çocuklara okçuluk dersi veriyor.

Savaş cihetiyle ana ve babalarını kaybeden ayrıntılar, geleneksel Türk okçuluğu etkinlikleriyle sosyalleşiyor.

Çocukların okçuluk eğitimlerine Kilis Toyluk ve Spor İl Müdürü Sağlam Kaplan ve Azez yerli meclisi yetkilileri bile katıldı.

AA muhabirine açıklamada mevcut Kaplan, “Anadan Görme Türk okçuluğunu Suriye’deki gençlere, çocuklara tanıtıp sevdiriyoruz.” dedi.

Kilis Valiliği ve toprak domestik meclisleri koordinesinde çocuklara, gençlere okçuluk eğitimleri verildiğini tamlayan Kaplan, “Çobanbey, Azez, Mare ve Soran bölgelerinde öğrencilere ve asıl babasını kaybetmiş yetimlere okçuluk eğitim bilimi veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaplan, Suriye’de anadan görme Türk okçuluğunun sevdirilmesine destek veren Suriyeli yetkililere ve Kilis Bilgisizlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcilerine birlikte teşekkürname etti.

Okçuluk eğitimlerine katılan Sahip Halebi, ilk defa okçulukla tanıştığı amacıyla heyecanlı olduğunu söyleyerek, “Buradaki yetkililer bize ok atmayı öğretiyor. İlk başlarda zorlanıyorken şu dakika çok daha bayındır aynı şekilde ok atabiliyorum.” diye konuştu.

Share: