Bahçesinden akdarı alan 3 çocuğu dövmüştü; 20 periyot tedarik kararı verildi

BOLU’da, villasının bahçesinden akdarı düz 3 kız çocuğunu çifte tokat döven Erdal Y. (55) için, 1’inci Karı Mahkemesi’nce 20 günce hazırlık kararı verildi.

Olay, 9 Ağustos’ta, Afiyet Mahallesi’nde meydana geldi. Evlerine andıran bölgede dolaşan Tuana B. (12), Amine Su K. (12) ve Fatma Ö. (12), tıpkı villanın bahçesinde mezru mısırları gördü. Canları darı çekici 3 kız çocuğu, Erdal Y.’nin eşinden müsaade aldıktan sonradan 1’er mısır alıp, oyun parkına gitti. Erdal Y. elan sonradan uzlaştırıcı ile parka gelip, mısır yiyen çocukları tekme tokat dövdü. Parkın karşısındaki binada oturan çocukların aileleri, çığlıkları duyunca anında görüngü yerine geldi, bu tam Erdal Y. ara bulucu ile kaçtı. Kanlar içinde artan ayrıntılar, hastaneye kaldırılırken, çarpma raporu düz 3 familya, saldırgandan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Erdal Y., polisteki işlemleri sonrası başıboş bırakıldı.

20 PERIYOT ÖNLEYİCİ TEDBİR

Bolu 1’inci Sülale Mahkemesi bile Erdal Y. için, 20 günce önleyici tedarik kararı verdi. Erdal Y.’nin, çocukların bulunduğu konuta, okula ve iş adına yaklaşmamasına; çocukların yakınlarına, tanıklarına ve şahsi pazar kurulmasına ilişik haller saklı kalmak üzere yaklaşmamasına, çocukları iletişim araçları ile erinçsiz etmemesine karar verildi. Erdal Y.’ye, tedarik kararlarına uymaması halinde 10 aktarilma, aykırı hareketin her tekrarında de 30 güne kadar cezaevi cezası verileceği belirtildi.

Share: