Bahçesinden akdarı düz 3 kız çocuğunu darp fail şahsa 20 çağ tedbir cezası

Bolu’da bahçesinden 3 akdarı alan 3 kız çocuğunu tekme tokat döven şahsa 20 çevrim engelleyici tedbir kararı verildi.

Olay, 10 Ağustos’ta Esenlik Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, Tuana B. (12), Amine Akarsu Kocak (12) ve Patime Wumier (12) evlerine andıran bölgede dolaştıkları tam villanın bahçesinde mezru olan mısırları gördü. Akdarı bahçesinin sahibi Erdal Y.’nin eşinden izin düzlük 3 kız çocuğu birer mısır alarak aşındırmak amacıyla oyun parkına gitti. Kollar mısırları yedikleri tam Erdal Y. aracıyla parka gelerek, tekme ve yumruklarla çocuklara saldırdı. Parkın karşısında bulunan benzeri apartmanın bahçesinde oturan aileler çocuklarının acı attığını duyarak parka gitmesi üstüne Erdal Y. aracına binerek olay yerinden kaçtı. Aileler kanlar süresince küsurat çocuklarını hastaneye götürerek tedavi ettirdi. Zedelenmek raporu düz aileler, adliyeye giderek Erdal Y.’den şikayetçi oldu.

Çocuklara sürgü cezasız kalmadı

Bolu 1. Sülale Mahkemesi 3 kız çocuğunu çarpma eden Erdal Y. üzerine 20 gün müddet ile inhibitör tedbir cezası verdi. Antrparantez, Erdal Y.’nin, Tuana Baysa, Amine Su Kerim ve Patime Wumier’e müteveccih olarak çabukluk tehdidi, hakaret, aşağılama veya kıtipiyoz düşürmeyi içeren kortej ve davranışlarda bulunamamasına, çocukların bulunduğu konuta, okula ve işyerine yaklaşmamasına, çocukların yakınlarına, tanıklarına ve ferdî aksata kurulmasına ilişkin haller hafi var olmak için yaklaşmamasına, çocukları iletişim araçlarıyla tasalı etmemesine karar verildi.

Erdal Y.’nin alınan tedarik kararlarına uymaması halinde 10 dönem, ters hareketin seçkin tekrarında 30 güne kadar kodes cezası verileceği belirtildi. – BOLU

Share: