BAHÇESİNDEN MISIR DÜZ 3 ÇOCUĞU DÖVMÜŞTÜ; 20 ZAMAN TEDBİR KARARI VERİLDİ

BOLU’üstelik, villasının bahçesinden darı düzlük 3 kız çocuğunu çifte tokat döven Erdal Y. (55) karşı, 1’inci Ocak Mahkemesi’nce 20 günlük tedbir kararı verildi.

Olay, 9 Ağustos’ta, Afiyet Mahallesi’nde meydana geldi. Evlerine mail bölgede dolaşan Tuana B. (12), Amine Su K. (12) ve Fatma Ö. (12), bire bir villanın bahçesinde ekili mısırları gördü. Canları mısır çekici 3 kız çocuğu, Erdal Y.’nin eşinden cevaz aldıktan bilahare 1’er darı alıp, oyun parkına gitti. Erdal Y. henüz sonradan uzlaştırıcı ile parka gelip, mısır yiyici çocukları tekme tokat dövdü. Parkın karşısındaki binada oturan çocukların aileleri, çığlıkları duyunca kolaylıkla olay adına geldi, bu sırada Erdal Y. uzlaştırıcı ile kaçtı. Kanlar içre mütezayit çocuklar, hastaneye kaldırılırken, darp raporu kayran 3 karı, saldırgandan şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Erdal Y., polisteki işlemleri sonrası azade bırakıldı.

20 BÖLÜM ÖNLEYİCİ TEDBİR

Bolu 1’inci Eş Mahkemesi de Erdal Y. karşı, 20 günlük inhibitör hazırlık kararı verdi. Erdal Y.’nin, çocukların bulunduğu konuta, okula ve hareket adına yaklaşmamasına; çocukların yakınlarına, tanıklarına ve şahsi veriş kurulmasına ilgilendiren haller saklı beklemek amacıyla yaklaşmamasına, çocukları iletişim araçları ile tasalı etmemesine karar verildi. Erdal Y.’ye, hazırlık kararlarına uymaması halinde 10 gün, marjinal hareketin değme tekrarında da 30 güne kadar delik cezası verileceği belirtildi.Share: