Baja Rallisi, Düzce’de başladı

– Baja Rallisi, Düzce’da başladı

Türkiye şampiyonu kalkışmak için 20 bando savaşım edecek

Start valilik önünden verildi

DÜZCE – 2022 TOSFED Baja Kupası dördüncü ve sonuç ayağı olan Baja Prusias, seremoni startı ile başladı.

2022 TOSFED Baja Kupası’nın 4. ve sonuç adım yarışları Düzce Valiliği önünden başlama aldı. Düzce dağlarında kilometrelerce sürecek olan yarışta, 20 topluluk böke almak amacıyla yönelteç başına geçecek. Yarışların serencam ayağının Düzce’da yapıldığını dile getiren Düzce Makine ve Off-Road Sporları Kulübü Başkanı İsmail Aydın, “2022 Baja Prusias Düzce’nin organizasyonunu başlatıyoruz. Tören startımız var. Cumartesi ve Aksata günü iki şerha orman etabımız var. Alışveriş haset yürek merasimi ile yarışmacılarımızı uğurlayacağız. Yarışmada 40 yarışması 20 takım ile yarışacak. Organizasyonda 150 yabanlık ekibimiz var. Yavaş ayrımsız kombinezon Düzce’nin tanımı için iyice tıpkısı faaliyet olacak” ifadelerini kullandı.

“Hareket psikolojisini bire bir nebze birlikte olsa atmasını sağlar”

Düzce depreminin peşi sıra insanların çokça yorulduğunu dile getiren Düzce Vali yardımcısı Yakup Tatoğlu, “23 Son Teşrin Düzce depreminin ardından hem kamu personelleri hem vatandaşlar çok yoruldu. İnşallah bu yarışlar depremin psikolojisini insanlarımızdan benzeri nebze de olsa atmasını sağlar. Yarışmacılarımıza birlikte kazasız belasız eğlenceli yarışlar diliyorum” şeklinde konuştu.

2 aktarılma süresince Düzce’de yarışların bitmeme edeceğini dile getiren Düzce Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü İsa Musannif ise, “2022 TOSFED Baja yarışları Düzce’üstelik düzenleniyor. 2 çağ süresince Düzcemizin doğal güzellikleri olan ve federasyonca belirlenen rotalarda yarışmacılarımız yarışlarını tamamlayacaklar. Mecmu yarışmacılara kazasız belasız tınlamalı sakatlanma olmaksızın mebzul tıpkı yarışma diliyorum. Düzcemizin natürel güzelliklerine katkısı olacağını düşündüğüm bu yarışlarda organizasyonda emeği olan TOSFED zer başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

Share: