Bakan Kasapoğlu: “Konya’da binlerce sporcuyu çokça adamakıllı benzeri şekilde misafir ettik”

Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Konya’nın benzeri uygarlık sembolü olduğunu belirterek, Konya’ya 54 ayrı ülkeden mevrut binlerce sporcuyu haddinden fazla iyice bire bir şekilde misafir ettiklerini söyledi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, YANLIŞSIZ Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı’yı ülfet etti, düzenleme mensuplarıyla aynı araya geldi. Ziyarette konuşan İl Başkanı Hasan Angı, ciddi tıpkı say döneminde 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Bakanımıza ve cemi ekibine teşekkür ediyoruz. Dünya çapındaki bu balaban organizasyona Konya aile sahipliği yaptı. Başından itibaren tesisleşme hesabına hem dahi davetlilerin dimdik bire bir şekilde mihman edilmeleri üzere bakanımız kesintisiz çalıştı. Konya için ve ülkemiz amacıyla şişman bire bir organizasyondu. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 5. oyunlarının Türkiye’da mamul olması, katılımın en son düzeyde olması ülkemiz yerine iri bir rüşvet. Bu site bayrı tıpkısı şehir. Selçuklu’dan günümüze mevrut, geleneklerini yaşatan, eş sahipliğini göre yapmaya müteharrik tıpkısı kent. Epey spor madun yapılarıyla bu arada gelecekte de metin çokça büyük organizasyonların yapılabileceğini üstelik dizge görmüş oldu” dedi.

Bakan Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu üstelik, kestirmece bire bir aydır Konya’da olduklarını hatırlatarak, “Hem çalışmalarımız vesilesiyle hem Konya 2021 hazırlıkları vesilesiyle pek çok kat aynı araya geldik. 5. İslami Tesanüt Oyunları’nı bile halk birliğiyle, haddinden fazla sunturlu tıpkısı familya sahipliğiyle bundan sonra tamamlıyoruz. Bu akşam de kapanış töreniyle inşallah sunma fena hâlde şekilde tamamlayacağız. Konya tıpkısı medeniyet sembolü. Bire Bir istek zenginliğinin sunu diri mesajını veren tıpkı kent. Bu şehirde 54 ayrı ülkeden gelen binlerce sporcuyu hamdolsun çokça pir bire bir şekilde mihman ettik. her bir misafirimiz memleketlerine çokça amma çokça bahtiyar bire bir şekilde dönüyorlar. Haddinden Fazla iyice hatıralarla ayrılıyorlar. Bu aynı misafirperverlik anlayışının, tertip becerisinin neticesidir. Bu kadim şehre, bu fena hâlde halka birlikte çok adamakıllı yakıştığını bilcümle alay malay görüyoruz. Ego bu vesileyle umum Konyalı kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Bakan Kasapoğlu daha sonra Maksat Şehremini Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca’yı müzakere etti. Kasapoğlu, Kavuş ve Kılca’ya 5. İslami Dayanışma Oyunları’na verdikleri destek zımnında teşekkürname etti. – KONYA

Share: