Balık ağrımak üzere gittiği barajda boğulan uzman çavuş toprağa verildi

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde balık sancımak amacıyla gittiği baraj gölüne düşüp boğulan Uzatmalı Çavuş Nedim Ziyanoğlu düzenlenen toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre, 24 yaşındaki uzman çavuş Nedim Ziyanoğlu memleketi Sumbas ilçesine izne geldi. İlçede mevcut Mehmetli Barajına babası ve gâh akrabalarıyla gelişigüzel balık tutmaya revan Ziyanoğlu, iddiaya bakarak tonga misinasına ayağı dolanarak suya düştü. İhbar üstüne olay namına itfaiye aracı, açıkgöz ve afiyet ekipleri atıf edildi. Köylüler ve balıkçılar marifetiyle benzeri süre sonradan sudan çıkartılan Nedim Ziyanoğlu fenomen yerinde hazır olan cankurtaran ile Kadirli ilçesindeki hususi aynı hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan kül müdahalelere karşın Nedim Ziyanoğlu kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Dinç Eksper Çavuşun ölüm haberi yakınlarını ve yaşadığı ilçeyi kanun boğdu. Morgdan alınan Nedim Ziyanoğlu’nun cenazesi Kadirli ilçesi Cemalpaşa mahallesinde mevcut ata evine getirildikten sonra Sumbas ilçesine vabeste Alibeyli köyü Kalfa mezarlığında düzenlenen askeri törenin peşi sıra toprağa verildi.

Uzatmalı Çavuş Nedim Ziyanoğlu’nun namazını Sumbas İlçe Müftüsü İbrahim Akyüz kıldırırken cenaze törenine Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kayaç, ilçe başkanları ile çok sayıda yurttaş katıldı. – OSMANİYEShare: