BALIKESİR – 6. İda Ultra Maratonu sona erdi

Çanakkale ve Balıkesir yer sınırları içindeki Kazdağları’nda bu sene 6’ncısı planlı “Kar Spor İda Ultra Maratonu” tamamlandı.

Edremit Belediyesi öncülüğünde 25 ülkeden 1700’e mail sporcunun katıldığı maraton, Kazdağları manzarası eşliğindeki 4 parkurda mücadelelere sahne oldu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt köyü ile Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Kazdağları beyninde 114 kilometrelik “İda Ultra”, 66 kilometrelik “Half Ultra”, 36 kilometrelik “Run Zeus” ve 15 kilometrelik “Karye Koşusu” kategorilerinde gerçekleştirilen yapılanma, bazen parkur rekorlarıyla sona erdi.

Run Zeus TARIH 36K’dahi Acımasız koşucu Navil Shaimukhametov 2 saat 53 zaman 34 saniye ile erkeklerde, Nuray Göktepe Bulut 3 saat 13 dakika 34 saniye ile kadınlarda, Karye Koşusu KOK 15K parkurunda Mehmet Aydın Gör 1 saat 8 an 22 saniye ile erkeklerde, Çiğdem Tütüncü de 1 saat 28 zaman ile kadınlarda parkur rekoru kırarak birinci oldu.

“İda Ultra” kategorisinde erkeklerde 13 saat 46 dakika 06 saniyeyle Eksiksizlik Kukul, kadınlarda ise Fatma Taş, 15 saat 39 saniyelik evre ile birinciliği elde etti.

“Half Ultra” kategorisinde erkeklerde Erkan Fut 6 saat 54 an 1 saniye ile, kadınlarda ise Seda Kurtuldu, 9 saat 44 saniyelik etap ile önceki sırada kayran aldı.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Şehremaneti Başkan Yardımcısı Tayfun Etkin ve Kar Spor Umumi Heyet Başkanı Selami Alaftargil yoluyla verildi.

Törende mütekellim Ilçebay Odabaş, bu yıl altıncısı düzenlenen İda Ultra Maratonu’nun tıpkısı işaret haline geldiğini, yarışanların de bu maratona katılarak markanın birer unsuru haline geldiğini söyledi.

Ödül töreni sonrasında matbuat mensuplarına izah fail Tayfun Enerjik ise ati sene Cumhuriyet’in 100. yılında bütün sporcuları organizasyona nida etti.

Muhteriz Mahallesi’ndeki tıpkı termal tesiste gerçekleştirilen bergüzar töreninde Kar Spor İda Ultra Maratonu’nda dereceye giren sporculara madalyaları verilerek, zeytinyağı ihsan edildi.

Share: