Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden Kepsutlu üreticilere bağış çalıştırıcı desteği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, “Balıkesir Kuzusu Damızlık Koyun Tesisi”nde yetiştirilen 25 maya koçu, Kepsutlu üreticilere yüzdelik 100 mevhibe ile dağıttı.

Denk, Dursunbey, Gönen, Kepsut ve Manyas ilçelerindeki üreticilere hibeyle mecmu 416 maya belletici desteğinde mevcut Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kepsut’taki Balıkesir Kuzusu Damızlık Kucak Çiftliği’nde yetiştirdiği 25 damızlık koçu, bu ilçeden üreticilere hepsi hibe ile verdi.

Kepsut Kaymakamı Harun Arslanargun, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Kat Başkanı Serkan Akçe, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, alım müdürleri ve onlarca çiftçinin katıldığı tevzi töreninde, 25 belletici kura ile sahiplerine teyit edildi.

Dağıtılan koçlar sayesinde Balıkesir kuzusunun popülasyonun artacağını, coğrafi işaretli Balıkesir kuzusuna ancak içi ve ev dışından gelen taleplerin karşılanabileceğini tamlayan Akçe, “Dağıtımlarımız önümüzdeki aylarda sayıları artarak bitmeme edecek. İlimizde nebati ve hayvanca üretimi bir nice proje ile desteklemeye bitmeme edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Share: