Başkan Altay Büyükşehir Stadyumu’nda melez çim çalışmalarının başladığını açıkladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Hedef İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Stadyumu’nun zemininin hibrit çimle değiştirilmesi çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Stadyumu’nun zeminini ileri teknoloji hibrit çimle değiştiriyor. Stadyumda başlayan çalışmaları Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen ile alay malay inceleyen Konya Büyükşehir Belediye Reisi Kasıt İbrahim Altay, Konyaspor’un şehrin yer önemli markası olduğunu ve bu markayı elan ileriye sürmek üzere gösterişli bir çabalama gösterdiklerini belirtti. Başkan Altay, Konyaspor’un maçlarını oynadığı 42 bin şahsiyet Konya Büyükşehir Stadyumu’nun dünyanın arz mebzul 5 stadyumundan biri seçildiğini, takımın statta haddinden fazla yetişkin başarılar elde ettiğini anımsattı.

“Yeryüzü bodur sürede Konyasporumuzun gene evinde seyircisiyle buluşmasını ikbal ediyoruz”

İslami El Birliği Oyunları’nın küşat seremonisi dolayısıyla rastgele cins tedbiri almalarına karşın mevsimin da etkileriyle zeminde deformasyon oluştuğunu nâkil Komutan Altay, “Bu deformasyonu önlemek yerine kulübümüzle yaptığımız istişarelerle sunulan değişmeyen çimlerin değiştirilmesi oldu. Zaman itibariyle çimlerin melez çimle değiştirilmesiyle ilgilendiren süreci başlatmış oluyoruz. İnşallah genişlik güdük sürede tamamlayarak Konyasporumuzun gine evinde seyircisiyle buluşmasını iştiyak ediyoruz. Dünyada geçer not yeryüzü ileri teknoloji olan hibrit çimi Konyasporumuzun stadıyla kavuşturmuş olacağız” diyerek konuştu.

“Amacımız Konyaspor’un bildirme güzel sahada maçlarını oynayabilmesi”

Konyaspor’un liyakatli olması amacıyla Büyükşehir Belediyesi kendisine herhangi bir türlü gayreti gösterdiklerini vurgulayan Başkan Altay, “Konya Büyükşehir Belediyemiz marifetiyle yapılan bu stadyumda 2019 yılında sahanın çimlerini birlikte yine Büyükşehir yerine değiştirmiştik. Demin birlikte yıpranan çimleri yine öncecilik ve sorumluluk alarak Büyükşehir Belediyesi olarak değiştiriyoruz. Amacımız Konyaspor’un arz adamakıllı statta, yeryüzü güzel sahada maçlarını oynayabilmesi. Balaban Konyaspor taraftarının bu süreçte gösterdiği destekten ekolojik ortam teşekkürname ediyorum. Bilcümle alay malay bu sorunları aşacağız. Kulübümüz, oyuncularımız, beceri ekibimiz, taraftarımız bunu yenecek güçtedir. Konyaspor gine haddinden fazla liyakatli günlere kavuşacak” dedi.

Özgökçen’den Başkan Altay’a teşekkürname

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen üstelik, “Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde stadımızın zemininde restorasyon çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. İnşallah kışın de daha iyi benzeri zeminde futbol oynama imkanına topluluk olacağız. Ben bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanımıza can-ı gönülde teşekkürname ediyorum. Hem futbolcularımız hem taraftarımız yenilenen zeminle alay malay daha ongun, reviş zevki faziletli maçları izlemeye bitmeme edecek” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Stadyumu’nda başlayan dayanç restorasyon çalışmaları en güdük zamanda tamamlanacak. – KONYA

Share: