Başsavcı atılmak talip şehit kızını mutlu eden telefon görüşmesi

Martir Cingöz Bilirkişi Kademeli Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini ülfet eden Vali Erdinç Yılmayan, şehidin kızının Başsavcı olmak istediğini öğrenmesi üstüne hoşur Eyşan’ı Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy ile telefonda görüştürdü. Telefonda Başsavcı Arısoy ile mülaki Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansıdı.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmayan eşi Doç. Dr. Şenay Yılmayan ile birlikte Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarınca önceden döşenen mayına basarak martir olan Kurnaz Uzman Kademeli Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesini müzakere etti. Sülale ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun’un üstelik yer aldığı ziyarette martir Abdullah Açıcı üzere Kur’an-ı Bonkör okunarak, dua edildi.

Ziyarette şehidin eşi Songül Açıcı ile çocukları Oğulcan, Vedat ve Eyşan Açıcı’yla arkadaşça ederken şehidin tezyifkâr kızı Eyşan’ın Başsavcı görünmek istediğini öğrenen Vali Erdinç Yılmaz, bunun üstüne Cumhuriyet Altını Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy’u telefonla aradı. Telefonda Başsavcı Arısoy ile mülaki Eyşan’ın mutluluğu yüzüne yansırken tebessümler içerisinde Arısoy’u kavramak istediğini söyledi. Bunun konusunda amiyane Eyşan’ı misafir etmek istediğini tamlayan Arısoy, şehidin kızına başarılar dileyerek tebrik kartı etti.

Ziyaretinin peşi sıra izah eden Ilbay Erdinç Yılmayan, “Vatanımız amacıyla canlarını veren eren şehitlerimize olan borcumuzu tek ahit ödeyemeyiz. Mekanları cennet olsun, Cenab-ı Tanrı şehitlerimize gür mebzul rahmet eylesin. Bu çevirgeç ile tamam şehitlerimize ve irtihal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor; gazilerimize minnettarlık ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şehit Güllabi Bilirkişi Kademeli Çavuş Abdullah Açıcı’nın ailesine Kur’an-ı Verimli ve Türk bayrağı arz edilmesiyle mülakat sona erdi. – OSMANİYEShare: