Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Niğde’de konuştu Açıklaması

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bu milletin, bu ülkenin kurtuluşu ancak ve ancak milli görüşle peki, Baştan Zenginlik Partisiyle tamam.” dedi.

Erbakan, Niğde’birlikte İl Firez Merkezi’nde partisinin 2. Gösterişsiz İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, yaklaşık 4 sene geçmiş kurulan Yeniden Bol Bolamat Partisinin 300 bine mail resmi üyesi, 100 bine mail sandık başı müşahidiyle 81 devlet ve 900’den çok ilçede teşkilatlandığını söyledi.

Muhalefeti ve “altılı ganyan masa”yı eleştiren Erbakan, şunları kaydetti:

“Toplanıp toplanıp, çay kahve içip, aşındırmak yiyip, verimli verimli kardeş kardeş yazar ondan sonra bile dağılıyorlar. 30 kere beraberce, 6 kez de masa başında buluşmuşsunuz, 6 aydan beri hangi konuşuyorsunuz Cenabıhak aşkına? Ortaya bir cumhurbaşkanı adayı çıkarabiliyor musunuz? Yararlı. Şu konuşu krizden ayrılmak amacıyla aynı deva ortaya koyabiliyor musunuz? Yarayışlı. Aut politikada bu iktidardan ayrımlı ayrımsız madde söyleyebiliyor musunuz? Hayır. ‘Güçlendirilmiş saylav, güçlendirilmiş parlamenter.’ Aynı bile artağan bereketli foto çektirip adeta aynı zer günü. Aynı gerçeklik paketi ortaya koyabilmiş misiniz? Müfit. Bu milletin, bu ülkenin kurtuluşu fakat ve ancak milli görüşle tamam, Baştan Refah Partisiyle olur.”

Erbakan, iktidara geldiklerinde önceki kendisine 150 bilyon dolar arttırma ana üreteceklerini tabir ederek, şöyle konuştu:

“İkinci yapılacak aksiyon, denk bütçe. Hiç kimse Cumhurbaşkanlığı birlikte dahil başlamak amacıyla tek kamu kurumu gelirinden daha çok masraf yapamayacak. Denk bütçe fora etmek zorunda olacak. Neden? Borçlanmanın önüne koymak amacıyla bu repo canavarından sıyrılmak için. Üçüncü atılacak girişim, katiyen ve mutlak bu ayrıcalıklı holdinglere bağlanan hortumların kesilmesi. Biz dulun, yetimin, 85 milyonun hakkını 5 kesim holdinge peşkeş çektirmeyiz. Dördüncü atılacak aşama, kamuda israfın önlenmesi. Hep bu atılacak adımlarla elde edilecek nüfuzkâr imkan, anne sahibi olan 85 milyona aktarılacak. İşte o nedenle diyoruz ki bu imkanlarla sağlık gelmez işçi, vazifeli, emekliye yüzde 150 aylık zammıyla işe başlayacağız.”Share: