Bayburt ve Erzurum arasında oynan cirit maçı renkli görüntülere hayalet oldu

Bayburt ve Erzurum arasında oynan cirit oyunu maçı mülevven görüntülere hayalet oldu

Ciritçinin attan düşme hatıra kamerada

BAYBURT – Bayburt ve Erzurum ortada oynanan dostluk maçı mülevven görüntülere manzara olurken, tıpkı ciritçi attan düştü.

Ata sporu cirit denilince akla gele iki illerden Bayburt ve Erzurum ülfet müsabakasında bire bir araya geldiler. Bayburt Süvari Spor Kulübü Erzurum’dan Bayburt’a gelen Ay Felek Atlı Spor Kulübünü mihman etti. Cirite dayalı maharetlerini sergileyen her iki pakt, izleyenlere dörtköşe anlar yaşattılar. Rekabetin efdal olduğu maçta herhangi bir iki takımda ebedi dostluğa yakışır şekilde baziçe sergileyerek mücadele ettiler. Hafta sonu olmasına karşın Bayburt’tan ve Erzurum’dan mevrut izleyiciler müsabakaya kırıcı bağ gösterdiler. İkinci yarıda cirit oyunu değneklerinin havada uçuştuğu maçın son 15 birden ‘kara cirit’ denilen hiçbir kurala tutkun olmadan, ciritçilerin yakından değnek fırlattığı ve anif aynı savaş sergilediği oyunda nefesler tutulurken, Bayburt Süvari Spor Kulübünün benzeri oyuncusu kaba mücadelede atını kontrol edemeyerek attan düştü. Apar topar atını kaldıran aktör, mücadeleye kaldığı yerden bitmeme ederken o anlar dahi cep telefonuyla giderek kaydedildi.

Kazananın ülfet olduğu müsabakada Erzurum Kamer Kader Atlı Spor Kulübü başkanı Mükremin Dumlu Bayburt’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, kulübünü Bayburt’ta ağırlayan Bayburt Atlı Spor Kulübü başkanı Arif Köprücü’ye teşekkürname etti.

Ata sporu ciriti iki kardeş kent olarak hukuk maçıyla sergilediklerini bildiren Bayburt Atlı Spor Kulübü başkanı Arif Köprücü ise “Bugünkü misafirimiz Erzurum kesim şampiyonu Erzurum Kamer Kader Süvari Spor Kulübü. Kendilerine çok teşekkürname ediyoruz, şehrimize şereflendirme ettiler. İki ahi şehrin bayrı geleneği olan ata sporu olan ciriti canlandırdık. Cemi seyircilerimizin ayağına keyif” diyerek konuştu.

Share: