Baziçe Uygulama Akademisi’nin ikinci yılı başlıyor

Google Türkiye, Girişimcilik Vakfı ve T3 Girişim Merkezi iş birliğinde, Uran ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Sayısal Inkılap Ofisi destekleriyle TEKNOFEST 2021’birlikte hayata geçirilen Oyun ve Aplikasyon Akademisi, ikinci dönemine 1 Aralık’ta başlıyor.

Girişimcilik Vakfı açıklamasına göre, Oyun ve Uygulama Akademisi, dijital ekonominin büyümesine, 18-29 yaş arası darülfünun öğrencisi veya mezunu gençlerin sayısal becerilerinin gelişmesine, teknoloji sektöründe istihdamın artmasına ve uygulayım bilimi odaklı girişimlerin çoğalmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

İlk yılında Türkiye’nin 76 şehrinden katılan 2 bin bursiyerle yola sâdır Akademi’da, 260’tan fazla baziçe ve uygulama geliştirildi. Akademi yıpranmamış döneminde de ağız ağıza ücretsiz ve online yerine 2 bin tendürüst bursiyere eskimemiş bire bir kariyer yolculuğuna başlamaları için esin, bilgelik ve geniş tıpkısı topluluğa katılma imkanı sunacak. Başvuru süreci, bu yıl 30 Ağustos’ta Samsun’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST ile başladı ve 16 Ekim’e kadar devam edecek.

Yüksekokul ikinci yılında birlikte yüzde 50’si eş adaylardan belirlenecek 2 bin bursiyeriyle kullanılmamış yetişek dönemine 1 Aralık’ta başlayacak. Bursiyerler, alanlarında ehlihibre eğitmen kadrosu ile Flutter, Unity ve Baziçe Sanatı (Game Kayırıcı) gibi baziçe ve aplikasyon ihya eğitimlerine ücretsiz muvasala imkanının yanında, Coursera’da meydan düz ağız ağıza Türkçe Google Proje Yönetimi Sertifika Programı’na tamlık burslu dahil olabilecek. Bursiyerler antrparantez, yazılımcılar üzere İngilizce, ana girişimcilik, ahbaplık, para ve adam kaynakları eğitimlerinden oluşan teknoloji girişimciliği eğitimlerine ve kariyer tesri etkinliklerine katılabilecek.

Kariyer Tacil Etkinlikleri ile teknoloji ve yazılım sektöründen isimlerle tıpkısı araya gelme fırsatı yakalayacak olan bursiyerler, Yüksekokul boyunca serbest bir istekli ve girişimci ağına erişmenin birlikte, sektörel ihtiyaçları, trendleri ve aksiyon gelgel süreçlerini uzmanlardan öğrenecek. Akademi böylelikle birlik öğrenimlerini uygulayacakları Intaç Bootcamp’inde ise takımlar halinde baziçe yahut uygulama geliştiren bursiyerlerden jürinin oylarıyla seçilen önce 3 topluluk Şöhret Francisco’da girişimcilik ekosistemiyle tanışacakları geziye katılmaya ve hususi girişimcilik bindi ödüllerini almaya doğruluk kazanacak.

18-29 gözyaşı arasında, üniversite öğrencisi veya mezunu gençler, 450 saatlik eğitim bilimi ve kariyer hızlandırma fırsatları sunan Oyun ve Aplikasyon Akademisi’ne 16 Ekim’e kadar “https://oyunveuygulamaakademisi.com/” adresindeki “Çabukça Başvur” linki üzerinden 3 adımdan oluşan müracaat sürecini tamamlayarak başvurabiliyor. Yüksekokul ile ilişkin tüm sorular “info@oyunveuygulamaakademisi.com” adresine iletilebiliyor.

Share: