Beklenti Özdağ “Anadolu Kalesi Projesi”nin lansman toplantısında konuştu

Yengi Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ, “Ülkemiz Filistin’in Yahudiler tarafından satın alınması kadar başkaları vasıtasıyla satın alınmaktadır. Kimse haddinden fazla bir şey alınmadı demesin. İsrail kurulduğunda fakat toprakların yüzde 7’si Yahudilere aitti.” dedi.

Özdağ, partisinin “Sığınmacıların Vatanlarına Ferasetsiz Aktarılma Planı: Küçük Asya Kalesi Projesi”nin aynı otelde planlı lansman toplantısında yaptığı konuşmada, Galebe Partisinin kuruluşunun birinci yılını 26 Ağustos’ta geride bıraktığını söyledi.

Lübnan’de devletin mezhepler ve dinler ortada paylaştırıldığını belirten Özdağ, “Ülkemiz ise Filistin’in Yahudiler aracılığıyla satın alınması üzere başkaları marifetiyle satın alınmaktadır. Kimesne çokça bir şey alınmadı demesin. İsrail kurulduğunda ancak toprakların yüzdelik 7’si Yahudilere aitti.” diye niteleyerek konuştu.

Ümit Özdağ, partisinin tıpkı sene süresince, “Türk siyasetinin bildirme şanlı belirleyicilerinden olduğunu, hemen zat politikaları ile Türk halkını, seçmeni etkilemekle kalmadığını, nüfuz ve muhalefetteki uyum partilerine da elektronik beyin dili ile gestalt attığını” savundu.

“Türk halkı 13 milyon mülteci ve kaçağın mukassi baskısı altında kalıyor. Bunların ülkelerine dümbelek dönmesini istem ediyoruz.” diyen Özdağ, Hatay’üstelik geri bire bir Suriyeli gencin öldürülmesi olayına dahi değinerek, şunları kaydetti:

“Zafer Partisi, Türkiye’nin Irak ve Suriye gibi aynı bağırsak savaşa sürüklenmesine cebin çıkmaktadır. Galibiyet Partisi, ülkesinin parçalanmasına karşı sâdır Türk milletinin iradesini dubara etmektedir. 13 milyon sığınmacı ve kaçağın kalın kafalı yollanmasını isteyen müntehip Yengi Partisine rey verecektir. ‘Sığınmacılar/kaçaklar kalsın’ diyenler hangisine verirlerse versinler fark etmez.”

Yengi Partisi Milli Güvenlik Araştırmalarından Sorumlu Umumi Başbuğ Yardımcısı Fikret Belen bile sığınmacıların ülkelerine dönmelerini içeren “Anadolu Kalesi Projesi”ni anlattı.

Türkiye’nin, Cenevre Sözleşmesinin kapsamını genişleten 1967 New York Protokolüne 1968’da canip olduğunu tamlayan Bayır, yaptıkları plana bakarak, 1 yılda Türkiye’ye gelen sığınmacıları ülkelerine göndereceklerini, Cumhurbaşkanlığı düzeyinde Ecnebi İşlemleri Efdal Kurulunu kuracaklarını, Ecnebi İşlemleri Cerrahi Müdahale Merkezini ve Yabancı İşlemleri İl Emek Grubu oluşturmayı hedeflediklerini aktardı.Share: