Belekoma Koşuntu lehtar grubundan destek çağrısı

Bilecikspor yandaş grubu Belekoma Koşuntu sözcüsü Oğuzhan Kundala, takımlarını Bölgesel Tor Lig’da hiç az buçuk yalnız tutmak adına henüz dahi büyümeye bitmeme edeceklerini söyledi.

Oğuzhan, gruplarının 2008 yılında lisede okuyan 15 sevimli aracılığıyla istekli ligden düşüşlerine aksülamel olarak kurulduğu belirtti. O günden bugüne kadar Bilecikspor’un heveskâr ligde meydan almadığı anlatan Kundala, “Yıllardır Bilecikspor aşkına beis gelmemesi hesabına var gücümüzle çabaladık. 2011 yılında takımımız 2. Müptedi Ligden çektirilip kapanma eşiğine geldiğinde yürüyüşler düzenledik, sıfır takımın arkasından koşturduk. Yokluğun, olumsuzluğun olduğu bu yerde biz bu şehrin çocuklarının umutları vardı. Tek benzeri şekilde yarar gözetmeksizin dayanışma içre olan tayfamızın kavgası baksa kavgaydı. Kar yağısından yağlık takımımızı maça çıkartmadıklarında sahadaki ocak sahaya inip ayaklarıyla eze eze eriten birlikte bu şehrin çocuklarıydı. Kişi paralarıyla deplasman düzenleyip, Kırmızı Beyazın ardı sıra koşturan bile. 15 yabanlık toplulukla başladığımız bu süreçte akarsu zaman baktığımızda arkamızda binler var. Takımımızı on paralık beş altı yalnız tutmak hesabına elan birlikte büyümeye devam edeceğiz” dedi.

“Yıllar sonraları şehrimizde futbolun meşalesi yeniden yanmaya başlıyor”

Kundala, açıklamasının devamında, “Yıllar sonraları şehrimizde futbolun meşalesi yeniden yanmaya başlıyor. Bizler Bileciksporlular kendisine özlenti kaldığımız art kütle amacıyla çokça heyecanlıyız. Sanayicisinden siyasetine, kurumlarından gencine kadar herkesin yıllar sonra gelen bu fırsata cemaat çıkması gerekiyor. Sosyal ve kültürel yönden gelişen bir nice şehre bakın apansızın çok arzulu takımı var. Bilecik gençliği olarak Bilecik’te etkili çoluk çocuk kendisine bizler neden bunu türe etmeyelim. Bu şehirde savsaklamak yiyen, bu şehirde sermayesine anamal katan, bu şehrin yeraltı ve yerüstü zenginliklerini kullanan, bu şehrin havasını kirleten, herif gücünü kullanan herkesin Bilecikspor’a ve Bilecik gençliğine borçlu olduğunu düşünüyor ve harekete geçmeye davet ediyoruz. Tığ Belekoma Tayfa kendisine şehrin tanıtımı için tribünlerde mülevven görüntüler oluşturup, yaşıt taraftar profilinde adından sıkça meze ettiren, küfürsüz, kadınların ve çocuklarında rahatlıkla gelebildiği bire bir sekilik sözü veriyoruz. Takımımızın dün kuşkusuz yanında düzlük aldıysak, zaman de ferda bile beraberinde vadi almaya bitmeme edeceğiz” dedi.

“Kimliklerimizi, siyasal görüşlerimizi tıpkı kenara bırakıp senelerdir yapılamayan birlikteliği bundan sonra oluşturalım”

Belekoma Tayfa yandaş grubu sözcüsü Oğuzhan Kundala, sonuç namına şehri Bilecikspor çatısı altında bir hep olmaya nida ederek, “Seneler sonradan mevrut bu şansı 3. Lig’ e çıkarak taçlandıracağımıza inanıyoruz. Bu topluluk elden Bilecikspor dümen kurulunun yahut tığ taraftarların değil, beşikteki bebekten, gencine yaşlısına, esnafından sanayicisine, herkesin takımı olduğu unutulmamalıdır. Kimliklerimizi, politik görüşlerimizi tıpkı kenara bırakıp senelerdir yapılamayan birlikteliği bundan sonra oluşturalım. Futbolun, sporun kimliği veya politik görüşü olmadığını, yegâne dilinin birliktelik olduğunu unutmayalım. Şimdi bu şehirde ilişki zamanı, deminden yıpranmamış bire bir iş açılış zamanı, şimdi Bilecikspor zamanı, alay malay başaracağız” dedi.

“Stadı sıfır nadir illerden biriyiz”

Belekoma Koşuntu lehtar grubu başkanlarından Samet Cebbar ise, “Stadı olmayan bulunmaz illerden biriyiz. Bu konuda cümle elini taşın altına koyarsa bando bu havayı yakalamışken bire bir şeylerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bilecikspor şişman aynı topluluk, taraftarlarımızın tek ilçe taraftarıyla üstelik tıpkısı problemi, husumeti namevcut. Bilecikspor yıllarca aç ligde ayak topu oynadı ve mecmu ilçe, karye, belde bunların bütünü geldi yıllarca birlikte destek verdi Bilecikspor’a. Şuanda birlikte topluluk BAL Ligine bundan sonra. Tekrar gelebilirler, gene bize destek verebilirler. İlçede, köyde, beldede ruhlu Bilecikspor taraftarlarına bizim kapımız bariz” dedi.

“Sanayiciler ve politikacılar elini taşın altına koyup, Bilecikspor’u ilerlere götürmesi geçişsiz”

Orion, açıklamasının devamında, “Siyasilere mesajımız şöyle kim 15 sene bilahare tıpkı çekicilik yakalamış Bilecikspor var. ve bu havayı olumlu yönde yekpare siyasilerin; A partisi, B partisi şeklinde değil, ama tüm politikacıların elini taşın altına koyup, bu mızıka bu havayı yakalamışken biraz elan alttan körükleyip bu takımı elan bereketli yerlere aktarmak. Bilfarz ilk uğur 3’üncü tabur kabil. Bu topluluk bu şekilde havaya girmişken sınırlı tıpkısı seviyeye taşımamız gerektiğini düşünüyorum. Siyasilerden birlikte, mecmu halktan da özellikle maddi kendisine takımın ferah bire bir yere gelmesi namına bilcümle siyasilerden, büyüklerden elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Bilecikspor Başkanı Şanlı Muyşin bu havayı yakalamışken herkesin başkana destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte özellikle herkesin; idare kuruluna olsun, başkanımıza olsun, Bilecikspor camiasına olsun destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Bilecikspor yok, şuan bence bütün zamanı desteğin”

Belekoma Tayfa yandaş grubunun özge ayrımsız başkanı Orkun Buyuru ise, “Siyasiler dışında antrparantez yıllarca kulübe başkanlık yapmış insanlar var. Senelerce dalavere kurulunda fariza yapmış insanlar var. Bunların birlikte Bilecik’in eş gücümü kullanıp, aksiyon insanları var, esnaflar var bunlarında elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Ayrıksı Bilecikspor namevcut, şuan bence bütün zamanı desteğin. İnşallah Bilecikspor’u 3’üncü lige ihata etmek amacıyla herkes elinden geleni yapar” ifadelerine düz verdi. – BİLECİK

Share: